PIERWSZY TYDZIEŃ PRÓBNY !!! PRZYJDŹ, SPRÓBUJ, TRENUJ !!!
Projektowanie kariery sportowej TYLKO na ulicy Dworcowej.

niedziela, 27 września 2015

Adriana Marczewska - kobieta bokser Zielona Góra !

W dniach 23-26.09.2015 r. w Gliwicach zostały rozegrane X Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Boksie. W imprezie wystartowało 130 zawodniczek z 11 państw Świata oraz Polski. Wśród rywalizujących kobiet wystąpiły topowe zawodniczki światowego boksu kobiecego i medalistki Europejskich Igrzysk Olimpijskich z Baku 2015. 

Kinga Szlachcic, Adriana "Ruda" Marczewska, AIBA, PZB, Śląsk, Gliwice, Mistrzostwa, Boks, Boks kobiet,

Na Mistrzostwach w Gliwicach doskonale zaprezentowała się zawodniczka SKF Boksing Zielona Góra Adriana "Ruda" Marczewska zdobywając srebrny medal po dwóch wysokich wygranych nad Węgierką i Niemką. 


Adriana dopiero w walce finałowej uległa na punkty bardzo doświadczonej fighterce ze Szwecji. 
Start w Gliwicach dla naszej młodej zawodniczki to pierwsze zawody takiej rangi a osiągnięty wynik potwierdzają jej talent i predyspozycje sportowe, które kształtuje dopiero ponad dwa lata. Walka z bardzo solidną Szwedką była 7 turniejową walką w życiu Adriany Marczewskiej. 

Podczas Mistrzostw w Gliwicach odbył się szkoleniowy obóz dla zawodniczek Polskiej Kadry Narodowej w Boksie, w którym uczestniczyła Kinga Szlachcic. Nasza zawodniczka jest członkinią Kadry Narodowej od roku po zdobyciu Młodzieżowego Mistrzostwa Polski Kobiet w Boksie 2014.  Obóz był dla Kingi okazją do sparingów z czołowymi zawodniczkami krajowymi jak i zagranicznymi. 
Kinga Szlachcic nie uczestniczyła w Mistrzostwach Śląska z powodu karencji czasowej jaką musi odbyć przed startami międzynarodowymi w boksie po zakończeniu kariery w kickboxingu. Wymóg ten jest rygorystycznie przestrzegany przez Światową Organizację Boksu Olimpijskiego AIBA. Kinga rywalizuje w olimpijskiej kategorii wagowej -60 kg a jej forma i rosnący poziom sportowy predysponują ją do rywalizacji o nominację do Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. Obecnie czekamy na decyzję AIBA w sprawie karencji Kingi Szlachcic, która ma zapaść już w najbliższym czasie. 

Obie zawodniczki w dniach 01-04.10.2015 r. wezmą udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet w Boksie, które zostaną rozegrane w Grudziądzu. 


Kinga Szlachcic, Adriana "Ruda" Marczewska, AIBA, PZB, Śląsk, Gliwice, Mistrzostwa, Boks, Boks kobiet,

Kinga Szlachcic, Adriana "Ruda" Marczewska, AIBA, PZB, Śląsk, Gliwice, Mistrzostwa, Boks, Boks kobiet,

Galeria z wydarzenia 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.