środa, 7 października 2015

Złota Adriana, Srebrna Kinga !

Bokserki SKF Boksing Zielona Góra Adriana Marczewska i Kinga Szlachcic wywalczyły złoty i srebrny medal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet w Boksie.

Mistrzostwa zostały rozegrane w Grudziądzu w dniach 01-04.10.15 r.

Adriana Marczewska rywalizowała w najlżejszej kategorii -48 kg i pokonała trzy przeciwniczki.
W pierwszym pojedynku jednogłośnie na punkty 3:0 (liczenie w ostatniej rundzie rywalki) zdominowała Martę Andrejew z WKS Sokółka Piła.
Nasza zawodniczka w walce półfinałowej po pierwszym liczeniu Angeliliki Franczak z KS Pomorzanin Toruń zwyciężyła walkę przez TKO (poddanie trenera) i dostała się do finału.
W finale Adriana Marczewska zmierzyła się z Magdaleną Popiołek z KS Korona Wałcz którą zdeklasowała wygrywając pojedynek na punkty 3:0 i zdobyła tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski w Boksie 2015.
Adriana trenuje w SKF Boksing Zielona Góra od niespełna dwóch i pół roku. Wyniki jakie uzyskała na tych Mistrzostwach oraz w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet w Boksie ( srebrny medal tydzień wcześniej ) upewniły trenerów kadrowych aby ją powołać na Zgrupowania Kadry Narodowej Kobiet.

Kinga Szlachcic rywalizowała w -60 kg. W walce półfinałowej jednogłośnie na punkty 3:0 wygrała pojedynek z Karoliną Gawrysiuk z GUKS Carbo Gliwice.
W walce finałowej spotkała się z brązową medalistką Europejskich Igrzysk Olimpijskich w Baku Anetą Rygielską z KS Pomorzanin Toruń. Kinga uległa Anecie Rygielskiej na punkty po zaciętym pojedynku i została Wicemistrzynią Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet w Boksie. Walka obu pań została uznana za najlepszą walkę Mistrzostw.

Kinga w ostatnich dniach października 2015 r. razem z Kadrą Narodową Kobiet w Boksie  będzie uczestniczyć w turnieju międzynarodowym w Niemczech podczas, którego będą podejmowane decyzje związane z jej karencją w sprawie dopuszczenia jej do rywalizacji międzynarodowej.

Obie nasze zawodniczki w drugiej połowie października wezmą udział w zgrupowaniu Polskiej Kadry Narodowej Kobiet w Boksie. Zgrupowanie odbędzie się w Cetniewie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma.

Wszystkie zdjęcia z Mistrzostw

sport, boks, Kinga Szlachcic, Adriana Marczewska, Mistrzostwa, trening, Polska, Zielona Góra, Lubuskie