poniedziałek, 2 października 2017

Mistrzowski Rok Akademicki 2017/2018 ROZPOCZĘTY !!!

Dwa złote i jeden brązowy medal w Mistrzostwach Polski Akademickich Związków Sportowych w Boksie Olimpijskim Kobiet i Mężczyzn 20017.

Mistrzostwa  zostały rozegrane w Trzciance w dniach 27-30.09.2017 r.
W Akademickich Mistrzostwach Polski wzięły udział trzy zawodniczki Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra, które podczas tej imprezy reprezentowały Uniwersytet Zielonogórski.

Brązowy medal zdobyła Paulina Leśniak, która stoczyła drugą walkę podczas tych mistrzostw w swoim życiu z bardziej doświadczoną zawodniczką KS Skorpion Szczecin Katarzyną Szarańską. Paulina uległa na punkty przeciwniczce, z którą rywalizowała w kategorii wagowej -64 kg.

Złoty medal zdobyła Adriana Marczewska w -51 kg, która nie dała żadnych szans już w pierwszej rundzie walki finałowej przeciwniczce z KS Skorpion Szczecin Weronice Lichaczewskiej. Szczecinianka została poddana przez sekundanta - werdykt AB 1.

Złoty medal zdobyła Kinga Szlachcic, która wysoko i zdecydowanie pokonała w walce finałowej Barbarę Grabowską w -57 kg. Werdykt sędziowski był jednogłośny na korzyść Kingi Szlachcic.

Paulina Leśniak jest studentką Uniwersytetu Zielonogórskiego studiującą filologię angielską na wydziale Humanistycznym.
Złote medalistki Mistrzostw Adriana i Kinga rozpoczynają w październiku 2017 r. dalszą edukację na Uniwersytecie Zielonogórskim w celu uzyskania tytułu magistra z wychowania fizycznego. W bieżącym roku ukończyły studia licencjackie na tym samym kierunku zdobywając w swojej karierze naukowej wyższe wykształcenie.

2017, Adriana Marczewska, AZS, boks, boks olimpijski, Kinga Szlachcic, Paulina Leśniak, PZB, Trzcianka, Uniwersytet Zielonogórski