czwartek, 5 maja 2022

Złoto kobiet ! K-1 Zielona Góra !

Dwa złote medale zdobyły zawodniczki SKF Boksing Zielona Góra na  tegorocznych Mistrzostwach Polski K-1

Turniej został rozegrany w Kartuzach w dniach 28-30.04.2022 r. z udziałem 310 zawodników z 88 klubów z całej Polski.

Ekipa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra liczyła pięcioro sportowców.

k-1ZielonaGóra,SportyWalki,sport,kickboxing,treningi,zawodniczka,zawodnik,Kartuzy,Mistrzostwa,2022,PZKB
MISTRZYNIĄ POLSKI ZOSTAŁA HANNA WYSOCKA, która nie miała sobie równych w kategorii +70 kg w gronie seniorek. W walce półfinałowej jednogłośnie na punkty pokonała Paulinę Badowską z Łaskiego Klubu Sportów Walki. W finale po zaciętym pojedynku pokonała Martę Treder z KS Złomiarz Team Gdańsk.

MISTRZOSTWO POLSKI WYWALCZYŁA OLIWIA PERWIŃSKA w gronie juniorek młodszych +60 kg. Nasza zawodniczka w walce półfinałowej jednogłośnie na punkty pokonała Oliwię Dziwosz z KS Paco Team Mysłowice. W finale Oliwia pokonała Karolinę Szmichowską z KS Rebelia Kartuzy.

BRĄZOWY MEDAL WYWALCZYŁ FILIP JÓŹWIAK, który w gronie juniorów starszych rywalizował do 67 kg. Filip pewnie wygrał dwa pojedynki. W trzeciej walce półfinałowej minimalnie uległ swojemu przeciwnikowi.

BRĄZOWY MEDAL ZDOBYŁ IGOR WACHOWIAK w gronie juniorów starszych rywalizując w kategorii wagowej +91 kg.

BARDZO DOBRĄ WALKĘ STOCZYŁ JAKUB ZIMOCH, który minimalnie uległ swojemu przeciwnikowi i uplasował się poza podium rywalizując w gronie seniorów do 81 kg.

wtorek, 12 kwietnia 2022

Mistrzostwa Polski Full - Contact w Drezdenku 2022!

W dniach 08-10.04.2022 r. w Drezdenku odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formule Full - Contact Juniorów oraz Seniorów. Ekipa SKF "BOKSING" Zielona Góra zameldowała się na miejscu w dziesięcioosobowym składzie.

Grupę wiekową Juniorów reprezentowali:

Igor Wachowiak, junior starszy +91 kg: Igor wygrywając dwie walki na punkty, wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski na rok 2022.

Wiktoria Śniegowska, juniorka starsza -60 kg: Wygrywając walkę finałową na punkty, zdobyła złoty medal. Wiktoria dopiero zaczyna przygodę ze sportem wyczynowym, dlatego tym bardziej cieszy nas osiągnięty przez Nią rezultat na tej imprezie sportowej.

Natella Gasparyan, juniorka młodsza -48 kg: Debiutując w kategorii wiekowej juniorów, Natella zdobyła srebrny medal.

Oliwia Perwińska, juniorka młodsza +60 kg: Oliwia przywiozła do Zielonej Góry brązowy medal.

Julian Biernat, junior młodszy -57 kg: Wygrywając walkę ćwierćfinałową jednogłośnie na punkty dostał się do półfinału, gdzie ostatecznie uległ swojemu przeciwnikowi. Julian pewnie wywalczył brązowy medal stając na podium mistrzostw kraju.

Seniorzy SKF "BOKSING" Zielona Góra w Drezdenku:

TrenerkaDzieciZielonaGóra,Drezdenko,FullContact,sport,ZielonaGóra,kickboxing,KingaSzlachcic,WiktoriaŚniegowska,IgorWachowiak,SKFBoksingZielonaGóra

Kinga Szlachcic
, senior -60 kg: Po trzech stoczonych pojedynkach zdobyła złoty medal oraz Tytuł Najlepszej Zawodniczki Mistrzostw w gronie kategorii wiekowej Seniorek.

Hanna Wysocka, senior +70 kg: Rozpoczynając swoją wyczynową karierę sportową wśród Seniorek, Hanna zdobyła srebrny medal Mistrzostw.

Przemysław Kalisz, senior -60 kg: Dołożył do dorobku medalowego naszego Stowarzyszenia srebrny medal.

Jakub Zimoch, senior -81 kg: Jakub pewnie wygrał swój pierwszy pojedynek zapewniając sobie brązowy medal. W walce półfinałowej po dość kontrowersyjnym werdykcie, uległ swojemu przeciwnikowi niejednogłośną decyzją sędziów. Nasz Zawodnik uplasował się na trzecim miejscu.

W końcowej klasyfikacji medalowej, SKF "BOKSING" Zielona Góra zajęło trzecie miejsce, zdobywając 9 medali na imprezie sportowej mistrzowskiej rangi.

Rolę Trenera podczas Mistrzostw niezmiennie od lat sprawował Bogumił Połoński. Szkoleniowiec, który od lat selekcjonuje zawodników naszego Stowarzyszenia stale osiągających wysokie wyniki podczas rywalizacji sportowej.

wtorek, 5 kwietnia 2022

Dwa złote i brąz w Piotrkowie Trybunalskim.

Hanna Wysocka i Oliwia Perwińska zdominowały wagę ciężką kobiet podczas Mistrzostw Polski w Kickboxingu w wersji Low Kick.

Mistrzostwa odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim w dniach 01-03.04.2022 r.

MistrzostwaPolski,LowKick,PZKB,HannaWysocka,OliwiaPerwińska,kickboxing,ZielonaGóra,Sport,młodzież
Oliwia Perwińska reprezentowała nasze Stowarzyszenie w kategorii wagowej +60 kg w gronie juniorek młodszych. W pierwszej walce jednogłośnie na punkty pokonała Julię Nowacką z KS Sandra Płock. W walce półfinałowej, walkowera na korzyść naszej zawodniczki oddała Vanessa Świątkowska z KS Fighter Wrocław. Oliwia swoją walkę finałową z Mają Wodecką z KS Legion Głogów zakończyła w pierwszej rundzie po poddaniu przeciwniczki przez sekundanta. OLIWIA PERWIŃSKA NA RINGU STANĘŁA PO RAZ PIERWSZY W SWOJEJ KARIERZE SPORTOWEJ. ODNIOSŁA SPEKTAKULARNY SUKCES ZOSTAJĄC MISTRZYNIĄ POLSKI JUNIOREK MŁODSZYCH W FORMULE LOW KICK NA ROK 2022.

HANNA WYSOCKA BARDZO MOCNO WESZŁA W RYWALIZACJĘ W GRONIE SENIOREK. Nasza zawodniczka rywalizowała w kategorii wagowej +70 kg. W półfinale jednogłośną decyzją sędziów pokonała Maję Januszewską z KS Czerwony Smok Poznań. W finale, również werdyktem 3:0 pokonała bardzo doświadczoną i rutynowaną zawodniczkę Natalię Panas z Akademi Gorila Ostrów Mazowiecki. HANNA WYSOCKA ZOSTAŁA MISTRZYNIĄ POLSKI W LOW KICK 2022! TYM ZŁOTYM MEDALEM W PIĘKNYM STYLU OTWORZYŁA SWOJĄ SENIORSKĄ KARIERĘ W KICKBOXINGU.

Swoją pierwszą walkę na ringu zwyciężył Julian Biernat, który walczył w gronie juniorów młodszych do 57 kg. W walce o medal po dobrym pojedynku, uległ swojemu przeciwnikowi na punkty.

Pozostali nasi podopieczni, którzy nabierali cennego doświadczenia w rywalizacji sportowej to:

- Kinga Nowakowska +60 kg juniorka młodsza,
- Selma Moustaid -56 kg juniorka starsza,
- Wiktoria Śniegowska -60 kg juniorka starsza,
- Igor Hołobotowski -57 kg junior starszy,
- Jakub Zimoch -81 kg senior.

Według nowo ustalonych przepisów, które nie pozwalają na zmianę kategorii wagowej do jakiej został zgłoszony zawodnik podczas rywalizacji na danym turnieju, dwoje naszych reprezentantów nie zostało dopuszczonych do startu. Z powodu nieoczekiwanej sytuacji na drodze, podczas podróży na zawody, na skorygowanie wagi zabrało czasu: Natelli Gasparyan -48 kg juniorka młodsza oraz Filipowi Jóźwiakowi -67 kg junior starszy.