wtorek, 5 kwietnia 2022

Dwa złote i brąz w Piotrkowie Trybunalskim.

Hanna Wysocka i Oliwia Perwińska zdominowały wagę ciężką kobiet podczas Mistrzostw Polski w Kickboxingu w wersji Low Kick.

Mistrzostwa odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim w dniach 01-03.04.2022 r.

MistrzostwaPolski,LowKick,PZKB,HannaWysocka,OliwiaPerwińska,kickboxing,ZielonaGóra,Sport,młodzież
Oliwia Perwińska reprezentowała nasze Stowarzyszenie w kategorii wagowej +60 kg w gronie juniorek młodszych. W pierwszej walce jednogłośnie na punkty pokonała Julię Nowacką z KS Sandra Płock. W walce półfinałowej, walkowera na korzyść naszej zawodniczki oddała Vanessa Świątkowska z KS Fighter Wrocław. Oliwia swoją walkę finałową z Mają Wodecką z KS Legion Głogów zakończyła w pierwszej rundzie po poddaniu przeciwniczki przez sekundanta. OLIWIA PERWIŃSKA NA RINGU STANĘŁA PO RAZ PIERWSZY W SWOJEJ KARIERZE SPORTOWEJ. ODNIOSŁA SPEKTAKULARNY SUKCES ZOSTAJĄC MISTRZYNIĄ POLSKI JUNIOREK MŁODSZYCH W FORMULE LOW KICK NA ROK 2022.

HANNA WYSOCKA BARDZO MOCNO WESZŁA W RYWALIZACJĘ W GRONIE SENIOREK. Nasza zawodniczka rywalizowała w kategorii wagowej +70 kg. W półfinale jednogłośną decyzją sędziów pokonała Maję Januszewską z KS Czerwony Smok Poznań. W finale, również werdyktem 3:0 pokonała bardzo doświadczoną i rutynowaną zawodniczkę Natalię Panas z Akademi Gorila Ostrów Mazowiecki. HANNA WYSOCKA ZOSTAŁA MISTRZYNIĄ POLSKI W LOW KICK 2022! TYM ZŁOTYM MEDALEM W PIĘKNYM STYLU OTWORZYŁA SWOJĄ SENIORSKĄ KARIERĘ W KICKBOXINGU.

Swoją pierwszą walkę na ringu zwyciężył Julian Biernat, który walczył w gronie juniorów młodszych do 57 kg. W walce o medal po dobrym pojedynku, uległ swojemu przeciwnikowi na punkty.

Pozostali nasi podopieczni, którzy nabierali cennego doświadczenia w rywalizacji sportowej to:

- Kinga Nowakowska +60 kg juniorka młodsza,
- Selma Moustaid -56 kg juniorka starsza,
- Wiktoria Śniegowska -60 kg juniorka starsza,
- Igor Hołobotowski -57 kg junior starszy,
- Jakub Zimoch -81 kg senior.

Według nowo ustalonych przepisów, które nie pozwalają na zmianę kategorii wagowej do jakiej został zgłoszony zawodnik podczas rywalizacji na danym turnieju, dwoje naszych reprezentantów nie zostało dopuszczonych do startu. Z powodu nieoczekiwanej sytuacji na drodze, podczas podróży na zawody, na skorygowanie wagi zabrało czasu: Natelli Gasparyan -48 kg juniorka młodsza oraz Filipowi Jóźwiakowi -67 kg junior starszy.