czwartek, 5 maja 2022

Złoto kobiet ! K-1 Zielona Góra !

Dwa złote medale zdobyły zawodniczki SKF Boksing Zielona Góra na  tegorocznych Mistrzostwach Polski K-1

Turniej został rozegrany w Kartuzach w dniach 28-30.04.2022 r. z udziałem 310 zawodników z 88 klubów z całej Polski.

Ekipa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra liczyła pięcioro sportowców.

k-1ZielonaGóra,SportyWalki,sport,kickboxing,treningi,zawodniczka,zawodnik,Kartuzy,Mistrzostwa,2022,PZKB
MISTRZYNIĄ POLSKI ZOSTAŁA HANNA WYSOCKA, która nie miała sobie równych w kategorii +70 kg w gronie seniorek. W walce półfinałowej jednogłośnie na punkty pokonała Paulinę Badowską z Łaskiego Klubu Sportów Walki. W finale po zaciętym pojedynku pokonała Martę Treder z KS Złomiarz Team Gdańsk.

MISTRZOSTWO POLSKI WYWALCZYŁA OLIWIA PERWIŃSKA w gronie juniorek młodszych +60 kg. Nasza zawodniczka w walce półfinałowej jednogłośnie na punkty pokonała Oliwię Dziwosz z KS Paco Team Mysłowice. W finale Oliwia pokonała Karolinę Szmichowską z KS Rebelia Kartuzy.

BRĄZOWY MEDAL WYWALCZYŁ FILIP JÓŹWIAK, który w gronie juniorów starszych rywalizował do 67 kg. Filip pewnie wygrał dwa pojedynki. W trzeciej walce półfinałowej minimalnie uległ swojemu przeciwnikowi.

BRĄZOWY MEDAL ZDOBYŁ IGOR WACHOWIAK w gronie juniorów starszych rywalizując w kategorii wagowej +91 kg.

BARDZO DOBRĄ WALKĘ STOCZYŁ JAKUB ZIMOCH, który minimalnie uległ swojemu przeciwnikowi i uplasował się poza podium rywalizując w gronie seniorów do 81 kg.