poniedziałek, 29 października 2018

Mistrz wagi Super Ciężkiej !

Zawodnik Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra Igor Wachowiak został Mistrzem Polski Młodzików w boksie olimpijskim w najcięższej kategorii wagowej.

VII Mistrzostwa Polski Młodzików im. Pawła Szydły zostały rozegrane w Grudziądzu w dniach 23-28.10.2018 r.
Do zawodów przystąpiło 135 zawodników z 67 klubów z całej Polski.

IGOR WACHOWIAK w pierwszym pojedynku przez RSC w drugiej rundzie pokonał Łukasza Kowaluka z BKS Orkan Gorzów.
W walce półfinałowej również przez RSC w drugim starciu pokonał Błażeja Pietrzyka z BTS Broń Radom.
Walka finałowa tak jak dwa poprzednie pojedynki zakończyła się przez RSC w drugiej rundzie. W tej walce pokonany został Aleksander Olkowski z UKS Bokser Chojnice.
PO TRZECH POJEDYNKACH ZAKOŃCZONYCH PRZED CZASEM IGOR WACHOWIAK ZDOBYŁ ZŁOTY MEDAL I TYTUŁ MISTRZA POLSKI MŁODZIKÓW W BOKSIE OLIMPIJSKIM NA ROK 2018.

Młodzik to najmłodsza grupa wiekowa mogąca rywalizować w walkach bokserskich według Światowej Organizacji Boksu Olimpijskiego AIBA. Wiek zawodników w tej grupie wynosi 14 lat.
Igor Wachowiak startował w najcięższej kategorii wagowej od 90 do 105 kg.

boks,Mistrzostwa,AIBA,PZB,Młodzik,waga ciężka,Zielona Góra,Igor Wachowiak, Bogumił Połoński