poniedziałek, 11 września 2017

MMŚ w Boksie Kobiet - Gliwice 2017

W dniach 5-9.09.2017 r. w Gliwicach zostały rozegrane XII Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Boksie.

Do turnieju przystąpiły zawodniczki z 20 państw w rekordowej liczbie 215 pań wśród, których znajdowały się medalistki Mistrzostw Europy, Świata oraz Olimpiady.

Udział w zawodach wzięły dwie zawodniczki Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra w osobach Adriany Marczewskiej i Kingi Szlachcic.

Adriana Marczewska rywalizowała w -48 kg. W pierwszym pojedynku uległa na punkty zawodniczce PIN Meng-Chin z  Chińskiej Tajpej, która wygrała cały turniej zdobywając złoty medal w Gliwicach.

Kinga Szlachcic rywalizowała w -57 kg. W pierwszym pojedynku pokonała Angielkę Raven Chapman 5:0. W walce ćwierćfinałowej pokonała wynikiem 4:1 Anetę Rygielską z KS Pomorzanin Toruń. W półfinale rękawice skrzyżowała z Sandrą Kruk pokonując ją werdyktem sędziowskim 3:2.
Walkę finałową Kinga Szlachcic stoczyła z  z Huang Hsiao-Wen z Chińskiego Tajpej. Z naszej perspektywy Kinga nie przegrała żadnej rundy. Wypunktowała słabszą od siebie fizycznie zawodniczkę, która dysponowała w tej walce mało precyzyjnymi atakami, które nie były w stanie zbudować przewagi punktowej nad ilością celnych ciosów Kingi Szlachcic.
Sędziowie orzekli wynik korzystny dla zawodniczki z Tajpej 4:1.
Może taki prezent ma zachęcić przybyszów z odległych zakątków Azji do regularnych przyjazdów w przyszłych latach na turnieje w Europie...
Kinga Szlachcic pokazała wspaniałe umiejętności bokserskie i znakomitą dyspozycję psychofizyczną. Bardzo dobrze rozegrała cztery pojedynki z różnymi wymagającymi zawodniczkami. Do Zielonej Góry przywiozła srebrny medal.

Kinga Szlachcic, Adriana Marczewska, Śląsk, Mistrzostwa Kobiet w Boksie, Międzynarodowe, Boks Kobiet, Polska, PZB, AIBA, Bogumił Połoński