PIERWSZY TYDZIEŃ PRÓBNY !!! PRZYJDŹ, SPRÓBUJ, TRENUJ !!!
Projektowanie kariery sportowej TYLKO na ulicy Dworcowej.

poniedziałek, 19 października 2020

Mistrzostwa Point Fighting i Light Contact w Kurzętniku.

Trzy złote, trzy srebrne i trzy brązowe medale zdobyli zawodnicy SKF Boksing Zielona Góra podczas Mistrzostwa Polski Point Fighting i Light Conatact Juniorów, Seniorów i Mastersów rozegranych w Kurzętniku.

Mistrzostwa zostały rozegrane w dniach 16-18.10.2020 r.
W zawodach wystartowało 268 zawodników z klubów z całej Polski.

Maria Jackowska Młodzieżową Mistrzynią Polski w Boksie

W pięknym stylu złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet w Boksie wywalczyła Maria Jackowska

Zawody zostały rozegrane w Grudziądzu w dniach 13-17.10.2020 r.

W Mistrzostwach wystartowały zawodniczki w wieku 19-23 lata z klubów z całej Polski.
Pieściarka SKF Boksing Zielona Góra startowała w kategorii wagowej do 60 kilogramów.

Maria była wyraźnie lepsza od konkurentek. Na Młodzieżowych Mistrzostwach Kobiet w Boksie stoczyła trzy pojedynki, które zwyciężyła jednogłośną decyzją sędziowska 3:0.
W walce ćwierćfinałowej pokonała Martę Grzeszkiewicz z KSW ŁKS Boks z Łodzi.
Półfinał to wygrana z Weroniką Bartczak z KS Zęitek Team z Kalisza.
Zwycięski finał Maria Jackowska stoczyła z zawodniczką KB Zagłębie Wiktorią Kieliszkowską z Konina.

poniedziałek, 12 października 2020

Dzieci, kadeci i ZŁOTY MILAN!

Złoty medal i dwa brązowe zdobyli najmłodsi zawodnicy Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra z Akademii Zwycięzcy w Mistrzostwach Polski.

Zawody zostały rozegrane w dniach 9-11.10.2020 r. w Węgrowie przy udziale 217 zawodników z 27 klubów z całej Polski.

Mistrz Polski Milan Zierek-Węgrów 2020

W Mistrzostwach Polski Kadetów Młodszych w formule Light Contact ZLOTY MEDAL WYWALCZYŁ MILAN ZIEREK w kategorii wagowej do 52 kg.  Milan w drodze po złoto nie miał sobie równych pokonując swoich wszystkich trzech przeciwników przed czasem.

MEDAL BRĄZOWY W TEJ SAMEJ KATEGORII WYWALCZYŁ KRZYSZTOF BUDNICKI.

ARAYIK GASPARIAN STARTUJĄCY W -42 KG ZDOBYŁ MEDAL BRĄZOWY.

Wszyscy nasi zawodnicy startujący w Mistrzostwach Polski w Węgrowie zasługują na duże słowa uznania za postawę sportową oraz ogólny postęp techniczny i mentalny, który był widoczny podczas rywalizacji. Zielonogórscy adepci mierzyli się z zawodnikami często starszymi od siebie oraz z większym doświadczeniem startowym. Taka sytuacja jest doskonałym bodźcem do dalszego bardziej świadomego i profesjonalnego trenowania ze wsparciem trenerów i rodziców. Doświadczenie i wnioski z wydarzeń, które miały miejsce podczas Turnieju naszych młodych zawodników dają im olbrzymią szansę na sukcesy nie tylko sportowe w niedalekiej przyszłości.

Zawodnicy poza strefą medalową rywalizujący w Węgrowie

Bartosz Mazurek -27 kg dzieci 7-9 lat pointfighting,
Dawid Sura -37 kadet młodszy,
Adam Mazur -42 kadet młodszy,
Igor lis -52 kg kadet młodszy,
Miłosz Kulik -52 kg kadet młodszy.

Na Zawodach zostały rozegrane trzy walki pokazowe dla najmłodszych zawodników przez rutynowanych fighterów z tytułami międzynarodowymi. Adepci mogli czerpać inspirację a także lekcję oglądową od starszych i bardziej doświadczonych, którzy zaprezentowali trzy formy walki w kickboxingu: pointfighting, light contact i low kick. W jednej z walk pokazowych wystąpił zawodnik SKF Boksing Zielona Góra Przemysław Kalisz, który rywalizował na zasadach light contact. Przemek w tej walce zmierzył się z zawodnikiem z KS X fight Piaseczno, którego pokonał jednogłośna decyzją sędziowską 3:0.