poniedziałek, 13 marca 2017

Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów K-1 2017

W dniach 10-12.03.2017 r. w Legnicy zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w K-1. W Zawodach wystartowało pięcioro reprezentantów Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra, którzy zdobyli złoty i dwa brązowe medale w tym Turnieju.

W gronie juniorów młodszych udany debiut zaliczył w formule ringowej Jakub Zimoch startujący w -71 kg. Jakub w walce ćwierćfinałowej pokonał Arkadiusza Cisowskiego z KS Scorpion Krępice. W półfinale po bardzo zaciętym pojedynku uległ na punkty Maciejowi Ludwiczakowi z SKF Nak Muay Szczecin. Nasz młody zawodnik do Zielonej Góry wrócił z wywalczonym brązowym medalem.

Maria Jackowska startująca w -60 kg w gronie juniorek starszych stoczyła walkę i zdobyła doświadczenie w rywalizacji sportowej. W pojedynku ćwierćfinałowym uległa na punkty swojej przeciwniczce Agacie Fijałkowskiej z UKS Sanda Płock.

Damian Tyszkiewicz startujący w -75 kg seniorów stoczył ciężką walkę z mocnym i doświadczonym Michałem Ronkiewiczem z KS Gym Fight Wrocław, któremu uległ na punkty.

Przemysław Kacieja do Zielonej góry z Mistrzostw wrócił z wywalczonym brązowym medalem. Przemek Rywalizował w -63,5 kg seniorów. W pierwszym pojedynku pewnie pokonał Łukasza Walczaka z Paco Team Katowice. W walce półfinałowej spotkał się z Janem Lodzikiem z Legionowskiego Klubu Sportów Walki Tajfun, którego wyższość musiał uznać po mocnym uderzeniu w drugiej rundzie pojedynku.

Ewa Boś została Mistrzynią Polski K-1 2017. Ewa rywalizowała w gronie seniorek -48 kg bardzo pewnie pokonując swoje przeciwniczki. W pierwszej walce zwyciężyła wysoko na punkty Annę Gruszczyńską z KS Palestra Warszawa. W pojedynku finałowym pewnie rozprawiła się z Dagmarą Tchorek również z Ks Palestra Warszawa co zapewniło jej złoty medal w Mistrzostwach rozegranych w Legnicy

K-1, trening, kickboxing, muaythay, sport, Zielona Góra, Mistrzostwa, Legnica, 2017, Mistrzyni Polski, Ewa Boś

poniedziałek, 6 marca 2017

Emilia Czerwińska na Pucharze Europy w Bratysławie

Puchar Europy "Slovak Open" został rozegrany w Bratysławie w dniach 24-26.02.2017 r. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowała się zawodniczka Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra Emilia Czerwińska

W pierwszej walce Turnieju Emilia zmierzyła się z Moniką Zatkovą ze Słowacji zawodniczką klubu Perum Gim Trnava którą pokonała jednogłośnie na punkty 3:0.
W walce finałowej rękawice skrzyżowała z Martiną Fendrichową z Czech - Czech Fullcontact Union.
Po zaciętym pojedynku, w którym widzowie postronni widzieli przewagę Emilii Czerwińskiej
werdykt 2:1 został ogłoszony na korzyść Czeszki. Uważamy werdykt za co najmniej tendencyjny.
Emilia Czerwińska w zawodach wystartowała w kategorii wagowej -65 kg w wersji K-1 i uplasowała się w klasyfikacji ogólnej na miejscu drugim.

k-1, Zielona Góra, Emilia Czerwińska, Slovak Open 2017, sport, Puchar Europy, Polska, Reprezentacja, turniej, podium, finał

niedziela, 26 lutego 2017

III ADB Ultramaraton Zielonogórski Nowe Granice 2017

Dnia 25.02.2017 r. został rozegrana trzecia edycja Ultramaratonu Zielonogórskiego, którego trasa przebiega po granicach naszego miasta. W imprezie wzięli udział zawodnicy Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra.

Ultramaraton Zielonogórski, ADB, sport, bieg, jazda rowerem, cross, Activ Team, Rowery Sulima, Andrzej Jagiełowicz, forma, zdrowie, wyzwanie, sprawdź siebie

Czterech zawodników naszej sekcji dla mężczyzn wzięło udział w biegu sztafetowym podzielonym na cztery odcinki trasy liczącej ponad 100 km.
Każdy uczestnik sztafety miał do przebiegnięcia około 25 km.
Sztafeta w składzie : Michał Romelczyk, Marcin Szlęzak, Krzysztof Jasiukiewicz, Dariusz Romański dotarła do mety plasując się na 33 miejscu w klasyfikacji ogólnej sztafet czteroosobowych. Nasi zawodnicy w swoim debiucie uzyskali łączny czas netto : 9:57:25.

W duatlonie sztafetowym w składzie dwuosobowym w konkurencjach bieg, jazda na rowerze bieg wzięli udział : trener SKF Boksing Zielona Góra Przybysław Połoński i Andrzej Jagiełowicz z Tamu Sulima Rowery.
Wyścig rozpoczął Przybysław Połoński odcinkiem biegowym na dystansie 15 km.
Andrzej Jagiełowicz przejechał 73 km rowerem i wyścig zakończył się ponownym 15 km biegiem Przybysława Połońskiego.
Tandem biegowo rowerowy zakończył rywalizację na 11 miejscu.
Nasi zawodnicy otrzymali karę 15 min za pomyłkę na trasie co spowodowało spadek z 8 miejsca, na którym przybiegli do mety.