poniedziałek, 13 marca 2017

Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów K-1 2017

W dniach 10-12.03.2017 r. w Legnicy zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w K-1. W Zawodach wystartowało pięcioro reprezentantów Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra, którzy zdobyli złoty i dwa brązowe medale w tym Turnieju.

W gronie juniorów młodszych udany debiut zaliczył w formule ringowej Jakub Zimoch startujący w -71 kg. Jakub w walce ćwierćfinałowej pokonał Arkadiusza Cisowskiego z KS Scorpion Krępice. W półfinale po bardzo zaciętym pojedynku uległ na punkty Maciejowi Ludwiczakowi z SKF Nak Muay Szczecin. Nasz młody zawodnik do Zielonej Góry wrócił z wywalczonym brązowym medalem.

Maria Jackowska startująca w -60 kg w gronie juniorek starszych stoczyła walkę i zdobyła doświadczenie w rywalizacji sportowej. W pojedynku ćwierćfinałowym uległa na punkty swojej przeciwniczce Agacie Fijałkowskiej z UKS Sanda Płock.

Damian Tyszkiewicz startujący w -75 kg seniorów stoczył ciężką walkę z mocnym i doświadczonym Michałem Ronkiewiczem z KS Gym Fight Wrocław, któremu uległ na punkty.

Przemysław Kacieja do Zielonej góry z Mistrzostw wrócił z wywalczonym brązowym medalem. Przemek Rywalizował w -63,5 kg seniorów. W pierwszym pojedynku pewnie pokonał Łukasza Walczaka z Paco Team Katowice. W walce półfinałowej spotkał się z Janem Lodzikiem z Legionowskiego Klubu Sportów Walki Tajfun, którego wyższość musiał uznać po mocnym uderzeniu w drugiej rundzie pojedynku.

Ewa Boś została Mistrzynią Polski K-1 2017. Ewa rywalizowała w gronie seniorek -48 kg bardzo pewnie pokonując swoje przeciwniczki. W pierwszej walce zwyciężyła wysoko na punkty Annę Gruszczyńską z KS Palestra Warszawa. W pojedynku finałowym pewnie rozprawiła się z Dagmarą Tchorek również z Ks Palestra Warszawa co zapewniło jej złoty medal w Mistrzostwach rozegranych w Legnicy

K-1, trening, kickboxing, muaythay, sport, Zielona Góra, Mistrzostwa, Legnica, 2017, Mistrzyni Polski, Ewa Boś