poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Bokserski Triumf Zielonogórzanek !

Dwa złote i srebrny medal pięściarek z Zielonej Góry sprawił, że Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra zostało "NAJLEPSZYM KLUBEM XIX MISTRZOSTW POLSKI SENIOREK W BOKSIE"

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Kobiet w Boksie zostały rozegrane w Grudziądzu w dniach 27-30.03.2019 r. W Mistrzostwach wystartowało 72 zawodniczki z całej Polski.

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra reprezentowały trzy sportsmenki.
Adriana Marczewska w najlżejszej kategorii wagowej do 48 kg, Kinga Szlachcic w olimpijskiej wadze do 57 kg i Maria Jackowska, która rywalizowała w olimpijskiej kategorii do 60 kg.

MISTRZYNI POLSKI W BOKSIE NA ROK 2019 ADRIANA MARCZEWSKA podczas Mistrzostw w Grudziądzu stoczyła trzy pojedynki. Pierwszą walkę wygrała przez RSC w drugiej rundzie z Natalią Żygadło z Boks Team Oława. W drugiej walce przez poddanie w pierwszej rundzie pokonała Bukowską Dorotę z BKS Tiger Łomża. Walkę finałową stoczyła z uzdolnioną Olgą Michalską z KS Ziętek Team Kalisz, którą pokonała 3:2 na dystansie trzech rund wymagającego pojedynku.
Adriana wzięła udział w Mistrzostwach mimo kontuzji lewej łydki, którą odniosła na tydzień przed wyjazdem do Grudziądza. Ta niedyspozycja wyraźnie wpłynęła na jej jakość i sposób poruszania się podczas walk. Ten niefortunny fakt potwierdza jej klasę sportową oraz charakter Wielkiej Wojowniczki o czym wiedzą potrafiący dobrze oceniać predyspozycje sportowe fachowcy. W jej karierze tegoroczne Mistrzostwo to trzeci tytuł w gronie seniorek.

MISTRZYNI POLSKI W BOKSIE NA ROK 2019 KINGA SZLACHCIC na swojej drodze po złoto pokonała trzy przeciwniczki. W pierwszej walce przez poddanie w trzeciej rundzie pokonała Żaklinę Kociołek z RKS Łódź. W drugim pojedynku 5:0 pokonała Julię Kurowska z KB Ring Bielsko. W walce finałowej zmierzyła się z  niezrzeszoną zawodniczką Sandrą Kruk którą pokonała 3:2 na punkty werdyktem sędziowskim po trzech rundach szarpanej i nieczystej walki.
Kinga Szlachcic od wielu lat rzetelnie realizuje plan szkoleniowy, podczas którego ma nauczyć się walczyć z różnymi przeciwniczkami o mniej lub bardziej specyficznych predyspozycjach. Na szczęście zawodniczki takie są dostępne w gronie Polskich Kadrowiczek i pozostałych bokserek. Kinga w Grudziądzu udowodniła swoją wysoką klasę sportową oraz żelazną konsekwencję w realizacji założeń szkoleniowych i swoich marzeń sportowych. Dla naszej zawodniczki jest to drugi tytuł Mistrzyni Polski w Boksie w gronie seniorek w karierze.

WICEMISTRZYNI POLSKI W BOKSIE NA ROK 2019 MARIA JACKOWSKA stoczyła cztery pojedynki. W pierwszej walce pokonała Monikę Puzio z BKS Smok Zabierzów werdyktem 5:0. W drugiej również werdyktem 5:0 pokonała Aleksandrę Szczodrak z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. 4:1 uległa naszej Wojowniczce Daria Puszka z UKS Berej Boxing Lublin. Maria musiała uznać wyższość dopiero doświadczonej Anecie Rygielskiej z MKSW Pomorzanin Toruń po dobrym pojedynku, z którą przegrała finał werdyktem 5:0.
Biorąc pod uwagę staż treningowy Marii Jackowskiej i skromne jeszcze doświadczenie bokserskie można mieć wobec jej osoby olbrzymie plany na niedaleką przyszłość i karierę sportową, którą realizuje z dużym powodzeniem już dziś. Maria ma za sobą również bardzo bogate doświadczenia z olbrzymiej imprezy sportowej jaką były Mistrzostwa Europy w Kickboxingu Juniorów w 2017 r. Podczas, tamtych Mistrzostw Zielonogórzanka w wersji low kick wywalczyła brązowy medal dla Polski.

boks, kobiety, boks olimpijski, Zielona Góra, Najlepszy Klub w Polsce, Grudziądz, XIX Mistrzostwa Kobiet w Boksie, Kinga Szlachcic, Adriana Marczewska, Maria Jackowska, Mistrzynie Polski, Bogumił Połoński,

Adriana Marczewska, Bogumił Połoński, boks, boks olimpijski, Grudziądz, Kinga Szlachcic, kobiety, Maria Jackowska, Mistrzynie Polski, Najlepszy Klub w Polsce, XIX Mistrzostwa Kobiet w Boksie, Zielona Góra