poniedziałek, 19 marca 2018

Mistrzostwa Polski K-1 - Warszawa 2018

Dwa złote, srebrny i brązowy medal zdobyli zawodnicy Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów rozegranych w Warszawie w dniach 16-18.03.2018 r.

ZŁOTY MEDAL I TYTUŁ NAJLEPSZEJ ZAWODNICZKI MISTRZOSTW ZDOBYŁA EMILIA CZERWIŃSKA startująca w -60 kg seniorek.
W walce półfinałowej pokonała jednogłośnie na punkty Katarzynę Jaworską z Paco Team Katowice. Walka finałowa z Aleksandrą Piętką z KL Legia Warszawa zakończyła się po pierwszym starciu. Emilia w ostatnich sekundach pierwszej rundy zadała bardzo mocny cios po którym Warszawianka została wyliczona przez sędziego ringowego a sekundant podjął decyzję o zakończeniu pojedynku.

ZŁOTY MEDAL I TYTUŁ MISTRZA POLSKI DO ZIELONEJ GÓRY PO RAZ CZWARTY W SWOJEJ KARIERZE PRZYWIÓZŁ PRZEMYSŁAW KACIEJA.
Przemysław Kacieja rywalizował w -63,5 kg w gronie seniorów. W walce ćwierćfinałowej pokonał Przemysława Lacha z KS Legion Głogów. W półfinale mocną walkę stoczył z Kamilem Krzyżaniakiem z KS Hunter Gym  Bydgoszcz, która zakończyła się remisem ze wskazaniem na Zielonogórskiego Fightera. Walkę finałową wygrał jednogłośnie na punkty z Marcinem Kalińskim z KS Palestra Warszawa.

SREBRNY MEDAL ZDOBYŁ JAKUB ZIMOCH, który rywalizował w gronie juniorów młodszych w kategorii wagowej - 75 kg. Dla naszego młodego zawodnika walka z Jakubem Rymarowiczem z Uczniowskiego Klubu Sportowego Polkowice to kolejne cenne doświadczenie w karierze sportowej.

MEDAL BRĄZOWY ZDOBYŁA EWA BOŚ, która walczyła w gronie seniorek w - 48 kg. Ewa uległa na punkty Karolinie Kubiak z Łaskiego Klub Sztuk Walki.
Podczas walki bardzo wyraźnie widoczna była zła praca niedoświadczonej sędziny ringowej oraz nieodpowiednia interpretacja przyznawania punktów przez sędziów punktowych.

Mistrz Polski, sporty walki, k-1, Warszawa, 2018,sport,kickboxing,PZKB, Kacieja, Zimoch, Połoński, Czerwińska, Boś, Zielona Góra