czwartek, 23 maja 2024

Kinga Nowakowska, Łuksz Sosnowski Mistrzami Polski Low Kick 2024

W dniach 17-19.05.2024 r. w Starachowicach zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Starszych i Młodzieżowców w formule Low Kick.

W Mistrzostwach łącznie wzięło udział 337 zawodników ze 101 klubów z całej Polski.
Nasze Stowarzyszenie reprezentowało 14 zawodników w trzech grupach wiekowych.

Złote medale zdobyli

KINGA NOWAKOWSKA NIE DAŁA ŻADNYCH SZANS SWOIM PRZECIWNICZKOM WYGRYWAJĄC JEDEN POJEDYNEK PRZED CZASEM I POZOSTAŁE DWA WYSOKO NA PUNKTY. Kinga oprócz złotego medalu do Zielonej Góry przywiozła tytuł NAJLEPSZEJ ZAWODNICZKI MISTRZOSTW. Nasza zawodniczka rywalizowała w gronie juniorek starszych do 70 kg.

ŁUKASZ SOSNOWSKI W BARDZO DOBRYM STYLU WYGRAŁ DWIE WALKI I ZOSTAŁ MISTRZEM POLSKI. Łukasz rywalizował w gronie młodzieżowców do 63,5 kg.

Srebrne medale zdobyli

KASJAN TOMASZEWICZ STANĄŁ NA DRUGIM STOPNIU PODIUM PO WYGRANYCH TRZECH POJEDYNKACH W STARACHOWICACH. Nasz zawodnik w walce finałowej niesiony emocjami nieprzepisowo kopnął swojego przeciwnika za co został zdyskwalifikowany. Kasjan rywalizował w -57 kg juniorów młodszych.

KRZYSZTOF BUDNICKI ZAPREZENTOWAŁ SIĘ DOSKONALE WYGRYWAJĄC DWA POJEDYNKI. W finale Krzysztof borykał się z kontuzją pleców co uniemożliwiło mu pokazać w pełni swoje umiejętności. Nasz zawodnik zdobył srebrny medal w kategorii wagowej do 63,5 kg w gronie juniorów młodszych.

Brązowy medal

ALEKSANDRA BRZEZIŃSKA UPLASOWAŁA SIĘ NA TRZECIEJ POZYCJI. Ola startowała w -56 kg juniorek starszych.

Nasi pozostali zawodnicy obiecująco zaprezentowali swoje umiejętności wygrywając walki ale także mierząc się z zawodnikami światowego formatu w swoich grupach wiekowych, których wyższość musieli uznać na dzień dzisiejszy.