poniedziałek, 4 września 2023

Mistrzyni i Wicemistrz Europy!

Tegoroczne Mistrzostwa Europy w Kickboxingu Dzieci, Kadetów i Juniorów zostały rozegrane w Istambule w Turcji. Zawodnicy SKF "BOKSING" Zielona Góra zdobyli Złoty i Srebrny medal na tym prestiżowym Turnieju.

WIKTORIA ŚNIEGOWSKA ZOSTAŁA MISTRZYNIĄ EUROPY w gronie juniorek starszych w formule full contact do 65 kg. Wiktoria na Mistrzostwach stoczyła trzy pojedynki. W każdej z walk udowadniała swój olbrzymi talent, wybitne umiejętności i niespotykany hart ducha. Ćwierćfinał stoczyła z Turczynką (Ungor Sudenaz), którą pokonała 3:0. Również 3:0 pokonała w półfinale Węgierkę (Muncz Kata), która na swoim koncie ma tytuł Mistrzyni Świata.  Walkę finałową stoczyła z Ukrainką (Boiarchenko Viktoriia), którą po zaciętym i trudnym pojedynku pokonała 3:0 w ostatnich sekundach decydującej rundy. Dla Wiktorii Śniegowskiej był to pierwszy w życiu start międzynarodowy i pierwszy tak znaczący sukces w jej karierze sportowej. OLBRZYMIE GRATULACJE!!! BRAWO!!!

JULIAN BIERNAT ZOSTAŁ WICEMISTRZEM EUROPY w gronie juniorów starszych w formule full contact do 57 kg. Julian pierwszy pojedynek stoczył z Węgrem (Pataki Barnabas), którego pokonał na punkty 3:0 po efektownej walce w swoim wykonaniu i liczeniu przeciwnika. W walce finałowej musiał uznać wyższość swojego oponenta, Turka (Gokgoz Emre) któremu uległ na punkty. Dla Juliana Biernata wyjazd na Mistrzostwa Europy to pierwszy start międzynarodowy podczas którego zaprezentował duże umiejętności i potencjał sportowy. Nasz zawodnik ma szanse rywalizowania w tej grupie wiekowej w 2024 r. na Mistrzostwach Świata. WIELKIE GRATULACJE I BRAWA DLA JULKA!!!

WAKO,PZKB,sport,ZielonaGóra,JulianBiernat,kickboxing

W Mistrzostwach rozgrywanych w Turcji wzięli udział zawodnicy SKF "BOKSING" Zielona Góra startujący w formułach na macie. Jednak w tym roku nie zdobyli medalu. Pomimo wygranych walk i dobrej dyspozycji zabrakło im szczęścia co do sędziów i werdyktów zagmatwanych interpretacją przepisów obowiązujących w rywalizacji light contact i kick light.

Wszyscy nasi zawodnicy startowali w dwóch formułach, zarówno kadeci jak i juniorzy. W zawodach wzięli udział zdobywając cenne międzynarodowe doświadczenie nasi fighterzy w osobach:
-42 kg Arayik Gasparjan, kadet starszy;
-55 kg Wiktoria Łokietek, kadetka starsza;
-57 kg Milan Zierek, junior;
-70 kg Kinga Nowakowska, juniorka.

WAKO,PZKB,Istambuł,Turcja,EuropeanChampionships,WiktoriaŚniegowska,JulianBiernat,BogumiłPołoński,sport,ZielonaGóra,kickboxing,boks,MuayThai,Mistrzowie