środa, 14 września 2022

Mistrzostwa Polski Kick Light 2022

Dwa złote i brązowy medal zdobyli zawodnicy Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra w tegorocznych Mistrzostwach Polski Seniorów w formule Kick Light.

Mistrzostwa Zostały rozegrane w Mińsku Mazowieckim w dniach 9-10.09.2022 r.
Nasze Stowarzyszenie reprezentowała trzy osobowa ekipa.

ZŁOTY MEDAL I TYTUŁ NAJLEPSZEJ ZAWODNICZKI MISTRZOSTW zdobyła Hanna Wysocka, która pokonała Justynę Ciborską z GSSW Najemnik Gliwice 3:0 w pojedynku półfinałowym. W walce finałowej rękawice skrzyżowała z Pauliną Badowską z Łaskiego Klubu Sztuk Walki. Hanna zwyciężyła swoją przeciwniczkę 3:0 zdobywając wysoką przewagę punktową. Nasza zawodniczka rywalizowała w +70 kg.

ZŁOTY MEDAL ZDOBYŁ SŁAWOMIR MALIK, który debiutował w zmaganiach seniorskich.
W pierwszym pojedynku na punkty 2:1 zwyciężył z Adamem Szczęsnym z KS Alkon Szczecin. W walce drugiej jednogłośnie na punkty pokonał Grzegorza Błotnickiego z A&W Team Obrowo. W walce finałowej również werdyktem 3:0 na swoją korzyść wygrał z Radosławem Kuzia z UKS Sanda Płock. Sławomir Malik rywalizował w kategorii wagowej do 69 kg.

MEDAL BRĄZOWY ZDOBYŁA KINGA SZLACHCIC. Nasza zawodnicza w walce półfinałowej uległa swojej rywalce Amelii Cymerman z Akademi Mieszanych Sztuk Walki Wilkowice. Kinga rywalizowała w kategorii wagowej do 60 kg.

kickboxing,kick light,MińskMazowiecki,sport,SportyWalki,KickBoxing,ZielonaGóra,PZKB