PIERWSZY TYDZIEŃ PRÓBNY !!! PRZYJDŹ, SPRÓBUJ, TRENUJ !!!
Projektowanie kariery sportowej TYLKO na ulicy Dworcowej.

środa, 20 listopada 2019

Boks-dobre walki kadetów

W dniach 14-17.11.2019 r. w Grudziądzu został rozegrany IX Puchar Polski Kadetek i XVI Puchar Polski Kadetów w Boksie.

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra reprezentowało dwoje zawodników w osobach Hanny Wysockiej i Igora Wachowiaka.

Hanna Wysocka rywalizowała w kategorii wagowej do 75 kg. W Walce półfinałowej spotkała się z Zofią Stachowiak KSW Gostyń, która jest dwukrotną Mistrzynią Europy Kadetek w Boksie. Początek walki przebiegał pod dyktando Zofii. Jednak trzecia runda była bardzo mocno zaznaczona przez Hannę Wysocką. Pojedynek zakończył się werdyktem sędziowskim 3:0 dla Przeciwniczki z Gostynia a Hanna Wysocka uplasowała się na trzeciej pozycji i zdobyła brązowy medal IX Puchar Polski Kadetek w Boksie.

Igor Wachowiak rywalizował w najcięższej kategorii wagowej powyżej 80 kg.
Pierwszym przeciwnikiem Igora był Oskar Babiloński z KS X-Fight Piaseczno. Walka przebiegła pod dyktando Zielonogórzanina i zakończyła się werdyktem 3:0 na jego korzyść.
W walce ćwierćfinałowej Igor spotkał się z Jakubem Straszewskim z KB Champion Włocławek. Jakub jest bardzo doświadczonym zawodnikiem i posiada dużą ilość stoczonych walk. Walka zakończyła się werdyktem 3:0 na Jakuba Straszewskiego.
Postawa w walkach oraz ogólne warunki Igora Wachowiaka podczas Turnieju w Grudziądzu przekonały obecnego Trenera Kadry Polski Kadetów Krzysztofa Szota do powołania naszego zawodnika do uczestniczenia w obozach reprezentacji.