poniedziałek, 17 czerwca 2019

Bokserskie zwycięstwa w Czechach.

Kinga Szlachcic zdobyła złoto a Emilia Czerwińska brąz podczas  piątej edycji Turnieju Międzynarodowego Kobiet w Boksie Olimpijskim rozgrywanego w miejscowości Klokocov w Czechach.

boks olimpijski,boks kobiet, Zielona Góra,PZB,Czechy,Klokocov,ČESKÁ BOXERSKÁ ASOCIACE
Turniej został rozegrany w dniach 14-16.06.2019 r. W imprezie wzięło udział cztery zawodniczki Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra.

W kategorii do 57 kg seniorek rywalizowała Kinga Szlachcic, która skrzyżowała rękawice z Amalie Krytinarovą w walce półfinałowej. Finał stoczyła z Nikol Spacilovą. Obie przeciwniczki reprezentowały Czechy. Kinga Szlachcic swoje pojedynki zakończyła przed czasem w drugiej rundzie i zdobyła złoty medal na Turnieju w Czechach

W wadze seniorek do 60 kg rywalizowała Emilia Czerwińska, która uległa 2:1 swojej pierwszej przeciwniczce w walce półfinałowej Dominice Ciklovej. W walce o trzecie miejsce do rundy trzeciej nie przystąpiła Beata Galdikaite z Litwy, co zagwarantowało naszej zawodniczce brązowy medal wywalczony na Turnieju w Czechach.

W kategorii do 50 kg młodziczek przeciwniczce z Litwy Beacie Galdialaite uległa Klaudia Mazur w walce półfinałowej.

W gronie kadetek do 75 kg w walce półfinałowej z turnieju odpadła Hanna Wysocka, która doznała kontuzji nosa w pojedynku z Czeszką Michaelą Brancikovą.