PIERWSZY TYDZIEŃ PRÓBNY !!! PRZYJDŹ, SPRÓBUJ, TRENUJ !!!
Projektowanie kariery sportowej TYLKO na ulicy Dworcowej.

wtorek, 4 października 2016

Mistrzostwa Polski Seniorek i Puchar Polski Juniorek w Boksie 2016.

W dniach 29.09-02.10.2016 r. w Grudziądzu zostały rozegrane XVI Mistrzostwa Polski Kobiet Seniorek w Boksie oraz VIII Puchar Polski Juniorek w Boksie.

Do rywalizacji przystąpiło pięć zawodniczek Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra.

W gronie juniorek debiutowały podczas Pucharu Polski :
- 48 kg Michalina Kryściak, która pierwszą walkę wygrała 3:0 z Sylwią Lipską z KS WDA Świecie, a w drugim finałowym pojedynku uległa starszej i bardziej doświadczonej Patrycji Gerka z KS Tygrys Elbląg,
-57 kg Maria Jackowska, która w półfinale uległa na punkty Patrycji Joniec z KS Kleofas Katowice,
-60 kg Julia Halicka stoczyła zacięty pojedynek półfinałowy z Patrycją Pszczółkowską z KS Tygrys Elbląg, który zakończył się kontrowersyjnym werdyktem 2:1 na korzyść przeciwniczki.

Nasze juniorki z Pucharu Polski przywiozły trzy medale.
Michalina Kryściak - srebro,
Maria Jackowska - brąz,
Julia Halicka - brąz.

W rywalizacji podczas Mistrzostw Polski Seniorek udział wzięły dwie zawodniczki SKF Boksing Zielona Góra.

Adriana Marczewska startująca w - 48 kg do Zielonej Góry wróciła z pamiątkowym złotym medalem ponieważ do Mistrzostw w Grudziądzu nie stawiła się żadna przeciwniczka. Frekwencja w kategorii wagowej Ady wzbudziła olbrzymie rozczarowanie i przyczyniła się do olbrzymiego niedosytu. Nasza zawodniczka pretendowała do wywalczenia złotego medalu na tegorocznych Mistrzostwach.

Kinga Szlachcic z Grudziądza wróciła ze srebrnym medalem.
W walce półfinałowej przez TKO w drugim starciu pokonała Agnieszkę Bukłaho z KS Hetman Białystok. W walce finałowej po zaciętym i wyrównanym pojedynku uległa na punkty Paulinie Jakubczyk z KS Róża Karlino.

boks kobiet, Zielona Góra, Puchar, Mistrzostwa, Polska, trening, sport, elite, boks olimpijski