niedziela, 15 maja 2016

Puchar Świata w Budapeszcie 2016

W dniach 12-15.05 2016 r. w stolicy Węgier odbył się Puchar Świata, w którym udział wzięli zawodnicy Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra w osobach Emilii Czerwińskiej i Przemysława Kacieja

Przemysław "Kaciej" Kacieja rywalizował na zasadach K-1 w kategorii wagowej -60 kg.
Kaciej uległ przewadze punktowej w pierwszym pojedynku zawodnikowi z Serbii i uplasował się poza podium.

Bardzo dobrze w rywalizacji poradziła sobie Emilia Czerwińska, która w tym Turnieju rywalizowała w kategorii wagowej -65 kg w wersji full contact.
W ćwierćfinale jednogłośnie na punkty pokonała zawodniczkę z Kazachstanu. W walce półfinałowej spotkała się z Norweską fighterką, z którą stoczyła trudny pojedynek wygrywając 3:0.
Walkę finałową stoczyła z bardzo doświadczoną i utytułowaną przeciwniczką na światowych imprezach Nicole Trimmel  z Austrii. Emilia uległa nieznacznej przewadze punktowej swojej przeciwniczce w tym pojedynku i do Zielonej Góry wraca ze srebrnym medalem 22 edycji Węgierskiego Pucharu Świata.

Węgry, Budapeszt, Puchar Świata, 2016, Kaciej, Emilia Czerwińska, K-1, Full Contact, PZKB, WAKO, sport, sporty walki, Zielona Góra