poniedziałek, 14 marca 2016

Bokserski sukces ZIELONOGÓRZANEK !

Adriana "Ruda" Marczewska, boks, Kadra Narodowa, Kinga Szlachcic, klub bokserski, Polski Związek Bokserski, sport, Treningi kobiet, Zielona Góra,

Adriana Marczewska i Kinga Szlachcic podczas V Młodzieżowych Mistrzostw Polski kobiet w Boksie wywalczyły złoty i brązowy medal.

Do rywalizacji w V Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet w Boksie rozgrywanych w Grudziądzu w dniach 10-13.03.2016 r. stawiło się 101 zawodniczek z 27 klubów z całej Polski

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra podczas tych zawodów reprezentowały dwie zawodniczki należące do Polskiej Kadry Narodowej Seniorek w Boksie w osobach Kingi Szlachcic i Adriany "Rudej" Marczewskiej posiadającej także kadrową ksywkę groźnie brzmiącą "CHUDZIAN" :).

Adriana Marczewska po raz drugi  w swojej krótkiej karierze zawodniczej sięgnęła po młodzieżowe złoto. Ada zdobyła złoty medal w roku 2015 na tych zawodach.
W tym roku w kategorii -48 kg zgłosiło się 8 zawodniczek.
Adriana Marczewska kolejno pokonała w walce ćwierćfinałowej przez TKO Andżelikę Franczak z KS Pomorzanin Toruń w pierwszej rundzie. Walkę półfinałową wygrała walkowerem oddanym przez Annę Zygmunt z KS Pomorzanin Toruń.
W walce finałowej spotkała się z Wiktorią Sądej z LFC Legia Warszawa. Adriana Marczewska w zaciętej walce z Wiktorią zdobyła przewagę punktową 2:1 tym samym po ogłoszeniu werdyktu przez sędziego została Młodzieżową Mistrzynią Polski Kobiet w Boksie 2016.

Kinga Szlachcic rywalizowała w -60 kg. Do rywalizacji w tej kategorii przystąpiło 9 zawodniczek.
Pierwsza walka, w której Kinga skrzyżowała rękawice z Natalią Nazar z KS II LO Chełm Lubelski zakończyła się przed czasem przez TKO w pierwszym rundzie.
W walce drugiej ćwierćfinałowej Kinga Szlachcic pokonała również przez TKO w drugiej rundzie Wiktorię Kieliszowską z KS Zagłębie Konin.
Walkę półfinałową Kinga Szlachcic stoczyła z Anetą Rygielska z KS Pomorzanin Konin ulegając swojej przeciwniczce na punkty.
Kinga Szlachcic do Zielonej Góry powraca z brązowym medalem V Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet w Boksie.

boks, treningi dla kobiet,Zielona Góra, sport, Polski Związek Bokserski, Kadra Narodowa, klub bokserski, Kinga Szlachcic, Adriana "Ruda" Marczewska,