poniedziałek, 8 lutego 2016

Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów Kick Light 2016 r.

Medal zloty, srebrny i dwa brązowe zdobyli zawodnicy Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra podczas Mistrzostw Polski Kick Light rozegranych w Kartuzach.

Mistrzostwa zostały rozegrane w dniach 05-07.02.2016 r.
Do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba zawodników z całego kraju (230 osób). Zawody zostały rozegrane na trzech matach.

Złoty medal w kategorii -50 kg seniorek wywalczyła Ewa Boś pokonując przeciwniczki jednogłośnie na punkty. Ewa została powołana przez trenera kadry narodowej Tomasza Biernackiego do Reprezentacji Polski na rok 2016 w formule kick light.

Srebrny medal w kategorii -65 kg juniorek zdobyła debiutantka w Mistrzostwach Polski Julia Halicka.

Bardzo dobrze w turnieju zaprezentował się Adam Hirko walczący w kategorii wagowej -69 kg w gronie juniorów. Adam wystąpił w jednej z najbardziej obsadzonych kategorii wagowych w turnieju, w której do rywalizacji przystąpiło 22 zawodników. Adam jednogłośnie pokonał trzech przeciwników i minimalnie na punkty uległ w walce półfinałowej, późniejszemu zwycięzcy Mistrzostw. Adam Hirko z Kartuz przywozi wywalczony brązowy medal.

Medal brązowy zdobył Tomasz Stachowiak, walczący w -94 kg. Tomek w walce półfinałowej spotkał się z bardziej doświadczonym przeciwnikiem, należącym do kadry narodowej dzięki czemu zdobył cenne doświadczenie w rywalizacji do dalszego wyczynowego uprawiania kickboxingu.

Z Mistrzostw bez medalu wrócili Przemysław Kalisz rywalizujący w -57 kg juniorów, i Marcin Kamiński, który walczył w -89 kg w gronie seniorów.