niedziela, 10 listopada 2019

Trzy Puchary Polish Fighter wywalczone w Szczecinie !

Zawodnicy Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra trzykrotnie stawali na pierwszym miejscu podium w Szczecinie podczas VIII edycji Polish Fighter Cup organizowanego przez Artura Cholewę.

Polish Fighter Cup 8, Szczecin, kickboxing, PZKB, SKF Boksing Zielona Góra, sport, złoto, Damian Tyszkiewicz, Jakub Zimoch, Sławomir Malik,

JAKUB ZIMOCH ZDOBYŁ POLISH FIGHTER CUP rywalizując w kategorii wagowej do 81 kg juniorów w wersji low kick. W walce finałowej Jakub pokonał Michała Dymkowskiego z KS Sporty Walki Piła.

PO BARDZO DOBRYCH POJEDYNKACH PUCHAR POLISH FIGHTER CUP ZDOBYŁ DAMIAN TYSZKIWICZ. Damian rywalizował w low kick w kategorii wagowej do 75 kg seniorów.  W drodze po złoto stoczył trzy pojedynki. W pierwszej walce pokonał Artura Rawskiego z KS Smok Toruń. W półfinale zwyciężył Macieja Zacholskiego z KKT Bałtyk Koszalin. Pojedynek finałowy stoczył z Damianem Bielickim z Centrum Sportów Walki Kick-Fighter Zgorzelec.

DOSKONALE Z KONKURENCJĄ PORADZIŁ SOBIE SŁAWOMIR MALIK I JAKO TRZECI ZAWODNIK NASZEGO STOWARZYSZENIA ZE SZCZECINA PRZYWIÓZŁ PUCHAR POLISH FIGHTER. Sławek w obu pojedynkach jakie stoczył w Szczecinie w gronie juniorów do 63 kg odniósł zwycięstwo przed czasem przez zdobycie przewagi punktowej. W pierwszej walce pokonał Cezarego Nowackiego, a w finale Patryka Szulca.

W rywalizacji wziął również udział Filip Jóźwiak startujący w gronie kadetów starszych do 63 kg, który uległ przeciwnikowi w pierwszej walce turnieju. Rywalizację po pierwszej walce zakończył Igor Hołobotowski w kategorii wagowej do 52 kg, który także startował w gronie kadetów starszych. Obaj zawodnicy stoczyli wartościowe walki i zdobyli cenne doświadczenie na przyszłość.

Przemysław Kalisz Medalistą Mistrzostw Świata !

Przemysław Kalisz i Emilia Czerwińska  rywalizowali podczas Mistrzostw Świata Seniorów w Kickboxingu 2019

Mistrzostwa zostały rozegrane w dniach 19-27.10.2019 r. w Sarajewie.
W Zawodach udział wzięło dwoje zawodników Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra w osobach Emilii Czerwińskiej i Przemysława Kalisza.

Emilia Czerwińska rywalizowała w K-1 w kategorii wagowej do 60 kg. W pierwszym pojedynku pokonała zawodniczkę z Bośni i Hercegowiny. W pojedynku o medal zmierzyła się z De Jong Sarel z Holandii, której uległa na punkty i uplasowała się w ostatecznej rywalizacji poza podium.

Przemysław Kalisz rywalizował w light contact do 57 kg. W pierwszej walce pokonał Bukbassarova Talgata z Kazachstanu. W walce ćwierćfinałowej pokonał Słowaka Alena Prezolnik. W półfinale uległ doświadczonemu Hiszpanowi Garcia Sanchez Manuelowi.  PRZEMYSŁAW KALISZ PO RAZ PIERWSZY W KARIERZE RYWALIZOWAŁ W GRONIE SENIORÓW NA NAJWIĘKSZEJ IMPREZIE KICKBOXINGU NA ŚWIECIE. BRĄZOWY MEDAL ZDOBYTY W SARAJEWIE TO OLBRZYMI SUKCES SPORTOWY PRZEMKA ORAZ NASZEGO STOWARZYSZENIA.

WAKO, kickboxing, k-1, light contact, brązowy medal, Przemysław Kalisz, Emilia Czerwińska, PZKB

piątek, 18 października 2019

Brązowy Medal Marii Jackowskiej

Maria Jackowska wywalczyła brązowy medal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet w Boksie 2019.

Zawody zostały rozegrane w dniach 15-18.10.2019 r. w Wałczu z udziałem 67 zawodniczek z 35 klubów z całej Polski.

Zawodniczka Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra Maria Jackowska rywalizowała w olimpijskiej kategorii wagowej do 60 kg. W tej wadze do udziału w Mistrzostwach stawiło się 11 pięściarek.
W pierwszym pojedynku Maria przez AB 2 ( poddanie trenera w drugiej rundzie) pokonała Katarzynę Gielnik z BKS Olimp Szczecin.
W walce półfinałowej uległa na punkty werdyktem 4:1 bardziej doświadczonej i starszej od siebie zawodniczce Mirelli Balcerzak z KS Skorpion Szczecin.
MARIA JACKOWSKA powtórzyła sukces z ubiegłego roku zdobywając po raz drugi w karierze brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Kobiet w Boksie.

Maria Jackowska, Mistrzostwa Polski, boks, Mistrzostwa Kobiet w Boksie, Wałcz, 2019, boks kobiet, olimpiada