niedziela, 10 listopada 2019

Przemysław Kalisz Medalistą Mistrzostw Świata !

Przemysław Kalisz i Emilia Czerwińska  rywalizowali podczas Mistrzostw Świata Seniorów w Kickboxingu 2019

Mistrzostwa zostały rozegrane w dniach 19-27.10.2019 r. w Sarajewie.
W Zawodach udział wzięło dwoje zawodników Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra w osobach Emilii Czerwińskiej i Przemysława Kalisza.

Emilia Czerwińska rywalizowała w K-1 w kategorii wagowej do 60 kg. W pierwszym pojedynku pokonała zawodniczkę z Bośni i Hercegowiny. W pojedynku o medal zmierzyła się z De Jong Sarel z Holandii, której uległa na punkty i uplasowała się w ostatecznej rywalizacji poza podium.

Przemysław Kalisz rywalizował w light contact do 57 kg. W pierwszej walce pokonał Bukbassarova Talgata z Kazachstanu. W walce ćwierćfinałowej pokonał Słowaka Alena Prezolnik. W półfinale uległ doświadczonemu Hiszpanowi Garcia Sanchez Manuelowi.  PRZEMYSŁAW KALISZ PO RAZ PIERWSZY W KARIERZE RYWALIZOWAŁ W GRONIE SENIORÓW NA NAJWIĘKSZEJ IMPREZIE KICKBOXINGU NA ŚWIECIE. BRĄZOWY MEDAL ZDOBYTY W SARAJEWIE TO OLBRZYMI SUKCES SPORTOWY PRZEMKA ORAZ NASZEGO STOWARZYSZENIA.

WAKO, kickboxing, k-1, light contact, brązowy medal, Przemysław Kalisz, Emilia Czerwińska, PZKB

piątek, 18 października 2019

Brązowy Medal Marii Jackowskiej

Maria Jackowska wywalczyła brązowy medal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet w Boksie 2019.

Zawody zostały rozegrane w dniach 15-18.10.2019 r. w Wałczu z udziałem 67 zawodniczek z 35 klubów z całej Polski.

Zawodniczka Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra Maria Jackowska rywalizowała w olimpijskiej kategorii wagowej do 60 kg. W tej wadze do udziału w Mistrzostwach stawiło się 11 pięściarek.
W pierwszym pojedynku Maria przez AB 2 ( poddanie trenera w drugiej rundzie) pokonała Katarzynę Gielnik z BKS Olimp Szczecin.
W walce półfinałowej uległa na punkty werdyktem 4:1 bardziej doświadczonej i starszej od siebie zawodniczce Mirelli Balcerzak z KS Skorpion Szczecin.
MARIA JACKOWSKA powtórzyła sukces z ubiegłego roku zdobywając po raz drugi w karierze brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Kobiet w Boksie.

Maria Jackowska, Mistrzostwa Polski, boks, Mistrzostwa Kobiet w Boksie, Wałcz, 2019, boks kobiet, olimpiada

wtorek, 8 października 2019

Zawodowy Mistrz Polski Przemysław Kacieja !

W dniu 05.10.2019 r. zawodnik Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra PRZEMYSŁAW "KACIEJ" KACIEJA zdobył Pas Zawodowego Mistrza Polski K-1 Polskiego Związku Kickboxingu.

Zdarzenie maiło miejsce podczas Gali Sportów Walki MFC 16 organizowanej przez Wyśmienitego TOMASZA "MAKU" MAKOWSKIEGO w Hali CRS przy ulicy Sulechowskiej w Zielonej Górze.

k-1, kickboxing, MFC, Przemysław "Kaciej" Kacieja, PZKB, sport, sporty walki, Zawodowiec, zawodowy mistrz, Zielona Góra