wtorek, 8 września 2020

Kadeci Mistrzami !

Sukcesy zawodników SKF Boksing Zielona Góra podczas Mistrzostw Polski Kadetów Light Contact i Point Fighting rozegranych w Krynicy Zdroju w dniach 04-06.09.2020 r.

Doskonale i bezkonkurencyjnie podczas Mistrzostw w Krynicy Zdroju zaprezentował się Filip Jóźwiak, który został Mistrzem Polski Kadetów Starszych Light Contact na rok 2020 w kategorii wagowej do 69 kg.
W drodze po złoty medal pokonał kolejno przeciwników: Bartłomieja Drewa z KS GOSRiT Luzino, Pawła Olszewskiego z A&W Team Obrowo i w Finale Semira Wasilewskiego z UKS Dragon Gorzów Wielkopolski.

Pełnym sukcesem zakończył rywalizację Igor Hołobotowski, który rywalizując w wadze do 52 kg został Mistrzem Polski Kadetów Starszych lekkiego kontaktu na rok 2020.
W czasie rywalizacji Igor pokonał: Sebastiana Purzyckiego z KS Semiramida Pułtusk, Sebastiana Podejko z UKS Dragon Gorzów Wielkopolski a w finale Patryka Andrzejewskiego z KSW Police.

Klaudia Mazur w kategorii wagowej do 55 kg wywalczyła srebrny medal zostając Wicemistrzynią Polski Lekkiego Kontaktu Kadetek Starszych na rok 2020.
W swoim pierwszym pojedynku pokonała Marinę Ziętek z KS Zientek Team Kalisz. Walkę ćwierćfinałową zakończyła zwycięstwem pokonując Emilię Kozioł z KS Orient Częstochowa. W Finale uległa na punkty Julii Szyjkowskiej z A&W Team Obrowo.

Brązowy medal do Zielonej Góry z Mistrzostw w Light Contact Kadetów Starszych przywiozła Kinga Nowakowska, która również rywalizowała do 55 kg.
W pierwszej walce Kinga pokonała Weronikę Tarczyńską z UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria. W walce półfinałowej uległa późniejszej Mistrzyni Polski Julii Szyjkowskiej z A&W Team Obrowo.

Mimo przegranych pierwszych walk w Turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy w osobach:
Laura Szarzała rywalizująca powyżej 65 kg,
Aleksandra Ambroży startująca do 65 kg,
Bartosz Pawłowski który rywalizował do 47 kg.
Zawodnicy ci zdobyli doświadczenie i umiejętności, które w przyszłości będą gwarantem sukcesów w dalszej karierze sportowej.

Ogólny wynik medalowy uzyskany przez zawodników Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra zagwarantował Drugą Pozycję w Ogólnopolskiej Rywalizacji Drużynowej Klubów podczas rozegranych Mistrzostw Light Contact Kadetów w Krynicy Zdroju 2020.

Krynica Zdrój, Mistrzostwa Polski, Kadeci, light contact, sport, Zielona Góra, Sporty walki, 2020

Zawodnicy naszego Stowarzyszenia rywalizowali także w Mistrzostwach Polski Kadetów Starszych w wersji Point Fighting.

Podczas tych zmagań medale srebrne zdobyli Filip Jóźwiak i Bartłomiej Pawłowski. Brąz w tej konkurencji zdobyła Aleksandra Ambroży.