poniedziałek, 24 września 2018

Wicemistrzostwo Świata i Brązowy Medal we Włoszech !

Przemysław Kalisz został Wicemistrzem Świata Juniorów, a Jakub Zimoch zdobył brązowy medal w Lido di Jesolo we Włoszech.

W dniach 15-23.09.2018 r. w Lido di Jesolo we Włoszech zostały rozegrane Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w Kickboxingu pod patronatem największej światowej organizacji WAKO

Mistrzostwa Świata, Lido di Jesolo,WAKO,junior,kadet,medale,srebro,brąz,Przemysław Kalisz, Jakub Zimoch,light contact,kick light, k-1

Przemysław Kalisz został zgłoszony do rywalizacji w dwóch konkurencjach rozgrywanych na macie: kick light i light contact. Jego kategoria wagowa -57 kg w obu konkurencjach była bardzo mocno i licznie obsadzona sportowcami z całego globu.
W kick light nasz zawodnik zmierzył się z trzema przeciwnikami. W walce o medal uległ na punkty Bułgarowi.
W light contakcie Przemysław Kalisz stoczył cztery pojedynki oraz otrzymał jednego walkowera.
Przemek w tej formule uległ jedynie Anglikowi w walce finałowej co zapewniło mu drugie miejsce na podium Mistrzostw, srebrny medal i tytuł Wicemistrza Świata.
Dla zawodnika SKF Boksing Zielona Góra Przemysława Kalisza to największy sukces jaki odniósł do tej pory w rywalizacji na  świecie. Ilość walk jaką stoczył we Włoszech to olbrzymie sportowe doświadczenie, które będzie procentować w dalszej karierze młodzieżowej i seniorów.

Jakub Zimoch jako junior młodszy wystartował w K-1 w kategorii wagowej do 75 kg.
W walce półfinałowej uległ przeciwnikowi z Węgier po zaciętym pojedynku. Tym samym uplasował się na trzecim miejscu podium i zdobył brązowy Medal Mistrzostw Świata.
Dla Jakuba Zimocha zawodnika SKF Boksing Zielona Góra był to debiut w zwodach międzynarodowych.