PIERWSZY TYDZIEŃ PRÓBNY !!! PRZYJDŹ, SPRÓBUJ, TRENUJ !!!
Projektowanie kariery sportowej TYLKO na ulicy Dworcowej.

czwartek, 28 czerwca 2018

Akademickie złoto, srebro i brąz w boksie !

W dniach 20-22.06.2018 r. w Katowicach odbyły się III Akademickie Mistrzostwa Polski w Boksie, z których pięściarki Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra przywiozły trzy medale. Wszystkie nasze zawodniczki w Mistrzostwach reprezentowały Uniwersytet Zielonogórski.

Gospodarzem Zawodów była Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach i Klub Sportowy "06 Kleofas AZS AWF Katowice. Zawody rozegrane zostały pod patronatem Polskiego Związku Bokserskiego.

W kategorii do 51 kg MEDAL BRĄZOWY ZDOBYŁA ADRIANA MARCZEWSKA, którą z dalszej rywalizacji wyeliminowali sędziowie zawodów werdyktem 3:0 korzystnym dla przeciwniczki Klaudii Simsak reprezentującej barwy Gospodarzy Mistrzostw. Klaudia nie tylko zadała mniej celnych trafień ale również miała wyraźne kłopoty w innych aspektach walki uciekając w klincz nie do końca przepisowy. Klaudia Simsak została późniejszą Mistrzynią Polski na Zawodach w Katowicach.

MEDAL SREBRNY WYWALCZYŁA PAULINA LEŚNIAK, która rywalizowała w kategorii wagowej do 64 kg. W walce półfinałowej pokonała Martę Maciejewską reprezentującą Uniwersytet M. Kopernika z Torunia. W walce finałowej uległa Katarzynie Szarańskiej, która reprezentowała Uniwersytet Szczeciński.

ZŁOTY MEDAL I TYTUŁ AKADEMICKIEJ MISTRZYNI POLSKI DO ZIELONEJ GÓRY PRZYWIOZŁA KINGA SZLACHCIC. Kinga rywalizowała w kategorii wagowej do 60 kg. W pierwszym pojedynku już w pierwszych sekundach walki rękawice złożyła Ewelina Dębkowska, która została poddana przez sekundanta.
W walce finałowej Kinga Szlachcic pewnie wygrała z Anetą Rygielską, która reprezentowała Uniwersytet M. Kopernika z Torunia i KS Pomorzanin Toruń.
Kinga Szlachcic zdobywając złoty medal zapewniła sobie start w Akademickich Mistrzostwach Świata, które zostaną rozegrane w Eliście (Rosja) we wrześniu 2018 r.