poniedziałek, 4 marca 2024

Inauguracja sezonu startowego. Mistrzostwa Polski Kick-Light 01-03.03.2024 r., Mińsk Mazowiecki.

W dniach 01-03.03.2024 r. w Mińsku Mazowieckim została rozegrana pierwsza w tym roku impreza rangi mistrzowskiej, Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu w formule Kick-Light.

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "BOKSING" Zielona Góra podtrzymując tradycję z ubiegłych lat, zgłosiło do rywalizacji liczną ekipę zawodników. W Mistrzostwach wystartowało przeszło 400 sportowców z całego kraju. Kategorie wagowe były mocno obsadzone, dzięki czemu każdy z naszych reprezentantów stoczył turniejową walkę, a nawet kilka walk!

W gronie Juniorów

Tytuł Mistrzyni Polski zdobyła Kinga Nowakowska -70 kg. Wicemistrzem Polski został Milan Zierek -57 kg.

Brązowe medale wypracowali:

Hanna Tur -60 kg
Oliwia Perwińska -70 kg
Szymon Brzeski -63 kg
Kamil Stasiak -69 kg
Kacper Ganczar -84 kg

Zliczając wszystkie zdobyte medale byliśmy bezkonkurencyjni! SKF "BOKSING" Zielona Góra pewnie znalazło się na najwyższym stopniu podium wśród klubów sportowych zajmujących się sportami walki. Wspólnie wywalczyliśmy I miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski.

Jest to dowód na świetną dyspozycję naszych reprezentantów oraz potwierdzenie ich mistrzowskiej klasy i profesjonalizmu towarzyszącego na codziennych treningach przygotowujących do rywalizacji.

Pozostałym zawodnikom mimo świetnej postawy nie udało się wywalczyć medali. Niektórzy z nich wygrywali swoje walki, jednak ze względu na dużą obsadę kategorii wagowych, nie zdołali wejść do strefy medalowej. Każdy z uczestników naszego Stowarzyszenia biorących udział w tym wydarzeniu sportowym zasługuje na ogromne słowa uznania. Zaprezentowane umiejętności rokują na osiąganie sukcesów podczas dalszej rywalizacji.

W czasie rozgrywania Mistrzostw kadrę trenerską Stowarzyszenia stanowili: Bogumił Połoński oraz Mateusz Baliński.