poniedziałek, 17 kwietnia 2023

Mistrzostwa Polski Low-Kick. Juniorzy i Seniorzy rywalizowali w Nowej Soli.

W dniach 14-16.04.2023 r., w Nowej Soli odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w kickboxingu w formule Low-Kick. Zawodnicy naszego Stowarzyszenia wywalczyli 7 medali!

Dworcowa, mistrz, SKF "BOKSING", Zielona Góra, lubuskie, Nowa Sól, złoto, trener, zawodnik, drużyna, junior, senior, weekend, dzieci, młodzież, kickboxing, boks, mistrzostwa, Polska, drużyna, rodzice, sukces, przyszłość, kariera, sport, sporty walki

Do rywalizacji w Mistrzostwach przystąpiło przeszło 400 zawodników trenujących w 102 klubach na terenie całej Polski. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych, zaczynając od Juniora Młodszego, przez Juniora Starszego do Seniora.

Oliwia Perwińska +70 kg
Walkę finałową wygrała jednogłośnie na punkty zdobywając pierwsze miejsce i złoty medal Mistrzostw w gronie Juniorek Starszych.

Milan Zierek -57 kg
W drodze do finału pewnie zwyciężył dwa pojedynki. W finale wygrał walkowerem. Przeciwnik nie zdołał utrzymać odpowiedniego limitu wagowego, co według przepisów Polskiego Związku Kickboxingu doprowadziło do Jego dyskwalifkacji. Milan został Mistrzem Polski Juniorów Młodszych.

Leon Sandecki -63.5 kg
Zawodnik stoczył 4 pojedynki, które zwyciężał jednogłośną decyzją sędziów. Leon był bezkonkurencyjny w swojej kategorii wagowej. Stanął na najwyższym stopniu podium, zdobywając złoty medal w gronie Juniorów Młodszych.

Kinga Nowakowska +70 kg
Kinga stoczyła dwie walki. Jedną z nich wygrała zdecydowanie na punkty. Druga z nich zakończyła się niejednogłośnym werdyktem 2:1 na korzyść przeciwniczki. Zawodniczka wywalczyła srebrny medal w kategorii wiekowej Juniorek Młodszych.

Jakub Stefaniak -67 kg
Był to Jego debiut startowy w formach ringowych. Stoczył trzy walki. Dwie z nich wygrał przed czasem poprzez techniczny nokaut. W trzeciej, finałowej walce uległ przeciwnikowi. Jakub zdobył srebrny medal w kategorii wiekowej Juniorów Młodszych.

Filip Marek - 57 kg
Filip rywalizował wśród Juniorów Młodszych. Pierwszą walkę turnieju wygrał zdecydowanie na punkty. W drugiej, musiał uznać wyższość przeciwnika. Wywalczył brązowy medal Mistrzostw Kraju.

Kamil Stasiak -63,5 kg
Nasz zawodnik stoczył trzy pojedynki. Dwa z nich wygrał na punkty nie dając szans rywalom, tym samym awansował do strefy medalowej. W trzecim starciu uległ na punkty swojemu przeciwnikowi. Kamil zajął trzecie miejsce zdobywając brązowy medal.

Pozostali zawodnicy reprezentujący SKF "BOKSING" Zielona Góra również świetnie spisali się podczas rywalizacji. Z każdym kolejnym startem pokazują niewątpliwie wysoką klasę sportową, która pozwala planować i umacniać karierę sportowca wyczynowego.