PIERWSZY TYDZIEŃ PRÓBNY !!! PRZYJDŹ, SPRÓBUJ, TRENUJ !!!
Projektowanie kariery sportowej TYLKO na ulicy Dworcowej.

poniedziałek, 23 września 2013

Wielki sukces Zielonej Góry na ME w Krynicy !

Wyśmienite rezultaty osiągnęły zawodniczki SKF Boksing Zielona Góra reprezentujące Polskę na Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów WAKO w Krynicy Zdrój 14-22.09.2013 r. 

Kinga Szlachcic, kickboxing, treningi, sporty walki, Zielona Góra
Kinga Szlachcic na najwyższym stopniu podium.
  Kinga Szlachcic zdeklasowała przeciwniczki w swojej kategorii wagowej -60 kg full contact juniorek starszych. Pierwszą walkę wygrała w pierwszej rundzie z Rosjanką Anastasią Shcherba a drugą finałową z Norweżką Reginą Soiland, która także nie uniknęła ciężkich sytuacji i liczenia w drugiej rundzie. 
  Oprócz tytułu Mistrzyni Europy Kinga Szlachcic do Zielonej Góry przywiozła tytuł Najlepszej Juniorki Mistrzostwa Europy w Formach Ringowych, nadany przez komisję sędziowską tej Światowej Imprezy. To wyróżnienie bardzo mocno podkreśla jej wyczyn i klasę sportową jaką zaprezentowała przed sędziami i działaczami WAKO

Dominika Gleisner, kickboxing, treningi, sporty walki, Zielona Góra
Srebro Dominiki Gleisner
 Dominika Gleisner startująca w -65 kg juniorek kick light, nie dała najmniejszych szans w walce półfinałowej Chorwatce Antoneli Tomasevic, która nie została dopuszczona do trzeciej decydującej rundy tego pojedynku przez sędziów z powodu miażdżącej przewagi zielonogórzanki. 
  Walka finałowa z zawodniczką ze Słowacji Eriką Tartalova, była bardzo zacięta i wyrównana i zakończyła się kontrowersyjnym wynikiem. Słowaczka podczas walki wyczerpała limit kar za niedozwolone techniki, a w ostatnich sekundach po raz kolejny kopnęła faulując Dominikę. Taki przebieg wali powinien być zakończony dyskwalifikacją Słowaczki, jednak do tego nie doszło. Protest napisany przez działaczy PZKB do komisji sędziowskiej Mistrzostw został rozpatrzony negatywnie. 
Dominika Gleisner ostatecznie jest Wicemistrzynią Europy

a postępy szkoleniowe jakie poczyniła w roku 2013, dają jej olbrzymie szanse na wysoką pozycję w Mistrzostwach Świata Juniorek, które zostaną rozegrane w 2014 r. 

W Mistrzostwach Europy Brali udział także inni zielonogórzanie.

  Doskonale poradził sobie Kacper Frątczak startujący w -75 kg juniorów K-1. Zawodnik ASW Knockout Zielona Góra wyraźnie dominował nad swoimi przeciwnikami  i w efektowny sposób zdobył Mistrzostwo Europy 2013 r. 
  W Mistrzostwach brali udział, także klubowi koledzy Kacpra rywalizujący w ful contact juniorów starszych. Byli to Adrian Pamięta i Rafał Gąszczak, którzy odpadli z rywalizacji po pierwszych walkach. 

  Medal z losowania mimo przegranej walki półfinałowej zdobył Dominik Szymczak w -75 kg ful contact juniorów młodszych. Dominik to zawodnik KS Gwardia Zielona Góra.

  Łącznie, zielonogórscy fighterzy z Krynicy Zdrój przywieźli cztery medale i tytuł Najlepszej Zawodniczki Turnieju, który otrzymała Kinga Szlachcic z SKF Boksing Zielona Góra. 
Wyniki jakie osiągnęli nasi zawodnicy są imponujące i świadczą o wysokim poziomie kickboxingu w Zielonej Górze na tle pozostałych miast w Polsce. 


2 komentarze:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.