niedziela, 18 października 2020

Maria Jackowska Młodzieżową Mistrzynią Polski w Boksie

W pięknym stylu złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet w Boksie wywalczyła Maria Jackowska

Zawody zostały rozegrane w Grudziądzu w dniach 13-17.10.2020 r.

W Mistrzostwach wystartowały zawodniczki w wieku 19-23 lata z klubów z całej Polski.
Pieściarka SKF Boksing Zielona Góra startowała w kategorii wagowej do 60 kilogramów.

Maria była wyraźnie lepsza od konkurentek. Na Młodzieżowych Mistrzostwach Kobiet w Boksie stoczyła trzy pojedynki, które zwyciężyła jednogłośną decyzją sędziowska 3:0.
W walce ćwierćfinałowej pokonała Martę Grzeszkiewicz z KSW ŁKS Boks z Łodzi.
Półfinał to wygrana z Weroniką Bartczak z KS Zęitek Team z Kalisza.
Zwycięski finał Maria Jackowska stoczyła z zawodniczką KB Zagłębie Wiktorią Kieliszkowską z Konina.

poniedziałek, 12 października 2020

Dzieci, kadeci i ZŁOTY MILAN!

Złoty medal i dwa brązowe zdobyli najmłodsi zawodnicy Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra z Akademii Zwycięzcy w Mistrzostwach Polski.

Zawody zostały rozegrane w dniach 9-11.10.2020 r. w Węgrowie przy udziale 217 zawodników z 27 klubów z całej Polski.

Mistrz Polski Milan Zierek-Węgrów 2020

W Mistrzostwach Polski Kadetów Młodszych w formule Light Contact ZLOTY MEDAL WYWALCZYŁ MILAN ZIEREK w kategorii wagowej do 52 kg.  Milan w drodze po złoto nie miał sobie równych pokonując swoich wszystkich trzech przeciwników przed czasem.

MEDAL BRĄZOWY W TEJ SAMEJ KATEGORII WYWALCZYŁ KRZYSZTOF BUDNICKI.

ARAYIK GASPARIAN STARTUJĄCY W -42 KG ZDOBYŁ MEDAL BRĄZOWY.

Wszyscy nasi zawodnicy startujący w Mistrzostwach Polski w Węgrowie zasługują na duże słowa uznania za postawę sportową oraz ogólny postęp techniczny i mentalny, który był widoczny podczas rywalizacji. Zielonogórscy adepci mierzyli się z zawodnikami często starszymi od siebie oraz z większym doświadczeniem startowym. Taka sytuacja jest doskonałym bodźcem do dalszego bardziej świadomego i profesjonalnego trenowania ze wsparciem trenerów i rodziców. Doświadczenie i wnioski z wydarzeń, które miały miejsce podczas Turnieju naszych młodych zawodników dają im olbrzymią szansę na sukcesy nie tylko sportowe w niedalekiej przyszłości.

Zawodnicy poza strefą medalową rywalizujący w Węgrowie

Bartosz Mazurek -27 kg dzieci 7-9 lat pointfighting,
Dawid Sura -37 kadet młodszy,
Adam Mazur -42 kadet młodszy,
Igor lis -52 kg kadet młodszy,
Miłosz Kulik -52 kg kadet młodszy.

Na Zawodach zostały rozegrane trzy walki pokazowe dla najmłodszych zawodników przez rutynowanych fighterów z tytułami międzynarodowymi. Adepci mogli czerpać inspirację a także lekcję oglądową od starszych i bardziej doświadczonych, którzy zaprezentowali trzy formy walki w kickboxingu: pointfighting, light contact i low kick. W jednej z walk pokazowych wystąpił zawodnik SKF Boksing Zielona Góra Przemysław Kalisz, który rywalizował na zasadach light contact. Przemek w tej walce zmierzył się z zawodnikiem z KS X fight Piaseczno, którego pokonał jednogłośna decyzją sędziowską 3:0.

Ekipa SKF Boksing ZG-Węgrów 2020

środa, 7 października 2020

Pięć złotych!!!

Pięć złotych, srebrny i dwa brązowe medale zdobyli zawodnicy SKF Boksing Zielona Góra w Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów Full Contact.

Zawody zostały rozegrane w dniach 2-4.10.2020 r. w Drezdenku.

Medale brązowe zdobyły w gronie juniorek młodszych Klaudia Mazur i Maria Pawlikowska, które rywalizowały do 56 kg .

Srebro do Zielonej Góry przywiózł Filip Jóźwiak, który rywalizował w juniorach młodszych do 67 kg.

ZŁOTE  MEDALE I TYTUŁY MISTRZÓW POLSKI FULL CONTACT NA ROK 2020 ZDOBYLI

PRZEMYSŁAW KALISZ ZGŁOSZONY DO 57 KG SENIORÓW

KINGA SZLACHCIC PEWNIE ODNIOSŁA ZWYCIĘSTWO W GRONIE SENIOREK DO 56 KG

PIOTR DE RAMER SPEKTAKULARNIE POKONAŁ KONKURENTÓW WŚRÓD SENIORÓW  DO 86 KG

SŁAWOMIR MALIK NIE MIAŁ SOBIE RÓWNYCH W  JUNIORACH STARSZYCH DO 71 KG

HANNA WYSOCKA PEWNIE ROZPRAWIŁA SIĘ Z KONKURENTKAMI W GRONIE JUNIOREK STARSZYCH POWYŻEJ 70 KG.

ZAWODNICY STOWARZYSZENIA KULTURY FIZYCZNEJ BOKSING ZIELONA GÓRA ZDOBYLI NAJWIĘKSZĄ LICZBĘ ZŁOTYCH MEDALI WŚRÓD KLUBÓW  Z CAŁEJ POLSKI ZGŁOSZONYCH DO RYWALIZACJI FULL CONTACT W DREZDENKU 2020.