PIERWSZY TYDZIEŃ PRÓBNY !!! PRZYJDŹ, SPRÓBUJ, TRENUJ !!!
Projektowanie kariery sportowej TYLKO na ulicy Dworcowej.

poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Bokserski Triumf Zielonogórzanek !

Dwa złote i srebrny medal pięściarek z Zielonej Góry sprawił, że Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra zostało "NAJLEPSZYM KLUBEM XIX MISTRZOSTW POLSKI SENIOREK W BOKSIE"

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Kobiet w Boksie zostały rozegrane w Grudziądzu w dniach 27-30.03.2019 r. W Mistrzostwach wystartowało 72 zawodniczki z całej Polski.

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra reprezentowały trzy sportsmenki.
Adriana Marczewska w najlżejszej kategorii wagowej do 48 kg, Kinga Szlachcic w olimpijskiej wadze do 57 kg i Maria Jackowska, która rywalizowała w olimpijskiej kategorii do 60 kg.

MISTRZYNI POLSKI W BOKSIE NA ROK 2019 ADRIANA MARCZEWSKA podczas Mistrzostw w Grudziądzu stoczyła trzy pojedynki. Pierwszą walkę wygrała przez RSC w drugiej rundzie z Natalią Żygadło z Boks Team Oława. W drugiej walce przez poddanie w pierwszej rundzie pokonała Bukowską Dorotę z BKS Tiger Łomża. Walkę finałową stoczyła z uzdolnioną Olgą Michalską z KS Ziętek Team Kalisz, którą pokonała 3:2 na dystansie trzech rund wymagającego pojedynku.
Adriana wzięła udział w Mistrzostwach mimo kontuzji lewej łydki, którą odniosła na tydzień przed wyjazdem do Grudziądza. Ta niedyspozycja wyraźnie wpłynęła na jej jakość i sposób poruszania się podczas walk. Ten niefortunny fakt potwierdza jej klasę sportową oraz charakter Wielkiej Wojowniczki o czym wiedzą potrafiący dobrze oceniać predyspozycje sportowe fachowcy. W jej karierze tegoroczne Mistrzostwo to trzeci tytuł w gronie seniorek.

MISTRZYNI POLSKI W BOKSIE NA ROK 2019 KINGA SZLACHCIC na swojej drodze po złoto pokonała trzy przeciwniczki. W pierwszej walce przez poddanie w trzeciej rundzie pokonała Żaklinę Kociołek z RKS Łódź. W drugim pojedynku 5:0 pokonała Julię Kurowska z KB Ring Bielsko. W walce finałowej zmierzyła się z  niezrzeszoną zawodniczką Sandrą Kruk którą pokonała 3:2 na punkty werdyktem sędziowskim po trzech rundach szarpanej i nieczystej walki.
Kinga Szlachcic od wielu lat rzetelnie realizuje plan szkoleniowy, podczas którego ma nauczyć się walczyć z różnymi przeciwniczkami o mniej lub bardziej specyficznych predyspozycjach. Na szczęście zawodniczki takie są dostępne w gronie Polskich Kadrowiczek i pozostałych bokserek. Kinga w Grudziądzu udowodniła swoją wysoką klasę sportową oraz żelazną konsekwencję w realizacji założeń szkoleniowych i swoich marzeń sportowych. Dla naszej zawodniczki jest to drugi tytuł Mistrzyni Polski w Boksie w gronie seniorek w karierze.

WICEMISTRZYNI POLSKI W BOKSIE NA ROK 2019 MARIA JACKOWSKA stoczyła cztery pojedynki. W pierwszej walce pokonała Monikę Puzio z BKS Smok Zabierzów werdyktem 5:0. W drugiej również werdyktem 5:0 pokonała Aleksandrę Szczodrak z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. 4:1 uległa naszej Wojowniczce Daria Puszka z UKS Berej Boxing Lublin. Maria musiała uznać wyższość dopiero doświadczonej Anecie Rygielskiej z MKSW Pomorzanin Toruń po dobrym pojedynku, z którą przegrała finał werdyktem 5:0.
Biorąc pod uwagę staż treningowy Marii Jackowskiej i skromne jeszcze doświadczenie bokserskie można mieć wobec jej osoby olbrzymie plany na niedaleką przyszłość i karierę sportową, którą realizuje z dużym powodzeniem już dziś. Maria ma za sobą również bardzo bogate doświadczenia z olbrzymiej imprezy sportowej jaką były Mistrzostwa Europy w Kickboxingu Juniorów w 2017 r. Podczas, tamtych Mistrzostw Zielonogórzanka w wersji low kick wywalczyła brązowy medal dla Polski.

boks, kobiety, boks olimpijski, Zielona Góra, Najlepszy Klub w Polsce, Grudziądz, XIX Mistrzostwa Kobiet w Boksie, Kinga Szlachcic, Adriana Marczewska, Maria Jackowska, Mistrzynie Polski, Bogumił Połoński,

Adriana Marczewska, Bogumił Połoński, boks, boks olimpijski, Grudziądz, Kinga Szlachcic, kobiety, Maria Jackowska, Mistrzynie Polski, Najlepszy Klub w Polsce, XIX Mistrzostwa Kobiet w Boksie, Zielona Góra

Dziesięć medali kadetów w tym 4 złote !

Zawodnicy Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra podczas Mistrzostw Polski Kadetów Młodszych i Starszych w Pointfighting i Light Contact zdobyli 10 medali.

Mistrzostwa zostały rozegrane w dniach 22-24.03.2019 r. w Węgrowie.

DWA ZŁOTE MEDALE ZDOBYŁ GABRIEL DARASZKIEWICZ, który startował wśrod kadetów młodszych do 28 kg. Gabriel nie miał sobie równego przeciwnika w pointfighting i light contact.

ZŁOTY MEDAL WYWALCZYŁA WIKTORIA BRZOZOWSKA w light contact, która zdeklasowała przeciwniczki w tej formule startując do 37 kg w gronie kadetek młodszych.

ZE ZŁOTYM MEDALEM DO ZIELONEJ GÓRY WRÓCIŁ NASZ SUPER CIĘŻKI WIKTOR WACHOWIAK, który rozgromił swoich przeciwników w najcięższej kategorii +69 kg light contact kadetów starszych.

SREBRNY MEDAL WYWALCZYŁA KLAUDIA MAZUR w light contact kadetek starszych do 50 kg. KLAUDIA TAKŻE DO ZIELONEJ GÓRY PRZYWIOZŁA MEDAL BRĄZOWY w point fighting.

MEDAL BRĄZOWY WYWALCZYŁ FILIP JÓŹWIAK, który doskonale radził sobie w rywalizacji light contact startując w gronie kadetów starszych do 63 kg.

BRĄZ DO ZIELONEJ GÓRY PRZYWIOZŁA KINGA NOWAKOWSKA w point fighting do 42 kg kadetek młodszych.

BRĄZOWY MEDAL ZDOBYŁ JAKUB HERBA w point fighting w kadetach starszych do 57 kg.

Z MEDALEM BRĄZOWYM Z MISTRZOSTW WRÓCIŁA NIKOLA GISZTER zdobytym w light contact do 32 kg kadetek młodszych.

W zawodach wzięli udział zawodnicy, którzy nie zdobyli medali godnie reprezentując barwy Zielonej Góry i Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra.

OLAF RADOCH kadet starszy do 63 kg,
SZYMON BRZESKI kadet młodszy +47 kg,
IGOR HOŁOBOTOWSKI kadet starszy do 42 kg,
MILAN ZIEREK kadet młodszy do 47 kg,
SŁAWOMIR MALIK kadet starszy do 69 kg.

UZYSKANY REZULTAT MEDALOWY UPLASOWAŁ SKF BOKSING ZIELONA GÓRA NA TRZECIM MIEJSCU W RYWALIZACJI KLUBÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W MISTRZOSTWACH POLSKI KADETÓW LIGHT CONTACT 2019.

Adriana Marczewska, Akademia Zwycięzcy, dzieci, Kick light, Kinga Szlachcic, Light contact, mistrzowie, point fighting, Polska, sport, trening, Węgrów, Zielona Góra

sobota, 30 marca 2019

Debiut Emilii Czerwińskiej w boksie zawodowym

Zwycięski debiut w zawodowych walkach bokserskich zaliczyła Emilia Czerwińska podczas Gali Boksu Zawodowego "Świebodzin Boxing Night"

Gala odbyła się w dniu 23.03.2019 r. przy ulicy Zachodniej 74 w Świebodzinie.
Promotorem gali był Damian Ławniczak z Poznania.
Podczas gali rozegrano osiem pojedynków bokserskich.

Przeciwniczką Emilii Czerwińskiej była Olena Shydlowska z Ukrainy. Podczas ważenia na oficjalnej ceremonii poprzedzającej Galę Emilia Czerwińska ważyła 60,5 kg a Olena 60,3 kg.
Walka zawodniczek przebiegała pod dyktando Emilii Czerwińskiej, która górowała nad Oleną Szydlowską poziomem wyszkolenia i przygotowaniem fizycznym we wszystkich sześciu zakontraktowanych rundach pojedynku.
Jednogłośnie na punkty zwyciężczynią starcia została zawodniczka Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra Emilia Czerwińska.