poniedziałek, 22 października 2018

Dwa srebra i brąz w Szczecinie

Trzech zawodników SKF Boksing Zielona Góra wzięło udział w Polish Fighter Cup 7 w Szczecinie.

Międzynarodowy Turniej Polish Cup 7 został rozegrany w dniu 20.10.2018 r.

Jakub Zimoch rywalizował w kategorii wagowej do 79 kg kick light juniorów. W walce ćwierćfinałowej pokonał Adriana Pawlusińskiego z UKS Dragon Gorzów Wlkp. W półfinale uległ na punkty Adamowi Dąbrowskiemu z KS Smok Toruń. W walce o medal brązowy zwyciężył z Jakubem Michałkiewiczem z KKT Bałtyk Koszalin.

Dominik Kwolek zdobył srebrny medal w gronie juniorów do 69 kg w kick light. W walce półfinałowej pokonał Wojciecha Zalewskiego z LKSW Pomorze Świnoujście.
Dominik nie ukończył walki finałowej z powodu kontuzji nogi.

Marcin Rewaj zdobył srebrny medal rywalizując w gronie juniorów do 63.5 kg w low kicku. W walce półfinałowej pokonał Jakuba Wełnowskiego z KS Smok Toruń a w finale werdyktem 2:1 uległ Albertowi Mederskiemu z MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie.

boks, kickboxing, Kwolek, muay thai, Polish Fighter Cup 7, Rewaj, Szczecin, Zielona Góra, Zimoch

poniedziałek, 24 września 2018

Wicemistrzostwo Świata i Brązowy Medal we Włoszech !

Przemysław Kalisz został Wicemistrzem Świata Juniorów, a Jakub Zimoch zdobył brązowy medal w Lido di Jesolo we Włoszech.

W dniach 15-23.09.2018 r. w Lido di Jesolo we Włoszech zostały rozegrane Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w Kickboxingu pod patronatem największej światowej organizacji WAKO

Mistrzostwa Świata, Lido di Jesolo,WAKO,junior,kadet,medale,srebro,brąz,Przemysław Kalisz, Jakub Zimoch,light contact,kick light, k-1

Przemysław Kalisz został zgłoszony do rywalizacji w dwóch konkurencjach rozgrywanych na macie: kick light i light contact. Jego kategoria wagowa -57 kg w obu konkurencjach była bardzo mocno i licznie obsadzona sportowcami z całego globu.
W kick light nasz zawodnik zmierzył się z trzema przeciwnikami. W walce o medal uległ na punkty Bułgarowi.
W light contakcie Przemysław Kalisz stoczył cztery pojedynki oraz otrzymał jednego walkowera.
Przemek w tej formule uległ jedynie Anglikowi w walce finałowej co zapewniło mu drugie miejsce na podium Mistrzostw, srebrny medal i tytuł Wicemistrza Świata.
Dla zawodnika SKF Boksing Zielona Góra Przemysława Kalisza to największy sukces jaki odniósł do tej pory w rywalizacji na  świecie. Ilość walk jaką stoczył we Włoszech to olbrzymie sportowe doświadczenie, które będzie procentować w dalszej karierze młodzieżowej i seniorów.

Jakub Zimoch jako junior młodszy wystartował w K-1 w kategorii wagowej do 75 kg.
W walce półfinałowej uległ przeciwnikowi z Węgier po zaciętym pojedynku. Tym samym uplasował się na trzecim miejscu podium i zdobył brązowy Medal Mistrzostw Świata.
Dla Jakuba Zimocha zawodnika SKF Boksing Zielona Góra był to debiut w zwodach międzynarodowych.

Zwycięski MFC 14 !

Emilia Czerwińska obroniła Pas Mistrzowski MFC, a Przemysław "Kaciej" Kacieja udanie debiutował w hali CRS Zielona Góra w dniu 22.09.2018 r. podczas 14 Gali Makowski Fight Championship.

Jako pierwszy do ringu otwierając główną kartę walk wszedł Przemysław Kacieja, który rękawice skrzyżował z Damianem "Dragonem" Linderem. Zawodnicy rywalizowali na zasadach K-1 do 63.5 kg. Damian Linder, mimo szerokiego zakresu technik, nie zdołał zagrozić prącemu do przodu z dużą konsekwencją Przemysławowi Kaciejowi. Walka była zacięta do ostatnich sekund i stała się ciekawym widowiskiem dla zgromadzonych kibiców. Werdykt sędziowski był jednogłośny 3:0 dla Przemysława "Kaciej" Kacieji i pierwsze zwycięstwo zawodowe na koncie zapisuje się dla zawodnika SKF Boksing Zielona Góra.

Gala, k-1, kickboxing, mistrzowie, muaythai, sport, zawodowcy, Zielona Góra

Emilia Czerwińska w obronie Pasa zmierzyła się z Niną Scheucher z Austrii.
Walka była zakontraktowana na 3 rundy po 3 minuty na zasadach K-1 i odbyła się na pełnym dystansie. Nina Scheucher okazała się bardzo niewygodną przeciwniczką dla Emilii- dysponuje ona bardzo dobrymi warunkami fizycznymi i umiejętnościami. Pierwsza runda pojedynku była bardzo wyrównana. W dwóch następnych rundach Emilia zdobyła wyraźną przewagę punktową, precyzyjniej zadając techniki kopane jak i bokserskie.

Walka w obronie Tytułu zakończyła się werdyktem 0:2, czyli dwa do remisu na korzyść Emilii Czerwińskiej. Pas Mistrzowski MFC pozostaje w Zielonej Górze w rękach zawodniczki SKF Boksing Zielona Góra.

K-1,kickboxing,muaythai,Zielona Góra,Janusz Kubicki,sport,gala,zawodowcy,mistrzowie