poniedziałek, 30 października 2017

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Full Contact 2017 r.

Złoty i brązowy medal do Zielonej Góry przywieźli zawodnicy SKF Boksing Zielona Góra z Kalisza gdzie w dniach 28-29.10.2017 r. zostały rozegrane Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Full Contact 2017.

ZŁOTY MEDAL ZDOBYŁA MARIA JACKOWSKA, która rywalizowała w -60 kg. Walkę finałową wygrała jednogłośną decyzją sędziowską z Anną Kozanecką z KS Prosna Kalisz. Maria wyraźną przewagę nad przeciwniczką zbudowała technikami kopanymi i mobilnym stylem walki.

BRĄZOWY MEDAL ZDOBYŁ ADAM HIRKO w -75 kg. Adam w walce półfinałowej spotkał się z Igorem Jarczyńskim z KS Prosna Kalisz. Pojedynek zakończył się niejednogłośną decyzją sędziowską 2:1 dla Kaliszanina. Nie tylko naszym zdaniem tę walkę wygrał Adam Hirko. Po walce potwierdził nasze odczucia sekundant przeciwnika i osoby obserwujące pojedynek.

full contact, Kalisz, sport, kickboxing, Zielona Góra, Bogumił Połoński, brąz, złoto,Adam Hirko, Maria Jackowska, Najlepszy Klub Sportów Walki w Zielonej Górze

niedziela, 22 października 2017

Polish Fighter Cup 6

Pięcioosobowa ekipa SKF Boksing Zielona Góra z Polish Fighter 6, który została rozegrana w Szczecinie w dniu 21.10.2017 r. przywiozła 5 medali w tym dwa pierwsze pucharowe miejsca.

W kategorii -60 kg w wersji low kick juniorów brązowy medal zdobył Przemysław Kalisz.
Srebro w gronie seniorek do 55 kg w wersji kick light wywalczyła Ewa Boś
Srebrny medal w -74 kg kadetów starszych kick light do Zielonej Góry przywiózł Jakub Zimoch, który w walce finałowej uległ na punkty Igorowi Sikorze w bratobójczym pojedynku.
Igor Sikora w -74 kg kadetów Starszych zdobył Puchar Polish Fight 6.

Puchar i pierwsze miejsce do Zielonej Góry przywiozła Emilia Czerwińska, która nie miała najmniejszych kłopotów aby powtórzyć sukces na Turnieju w Szczecinie z ubiegłego roku.

Polish Fight Cup 6, Szczecin, 5 medali, dwa puchary, PZKB, sport, Zielona Góra, kickboxing, sporty walki, Ewa Boś, Emilia Czerwińska, Jakub Zimoch, Przemysław Kalisz, Igor Sikora, Bogumił Połoński

poniedziałek, 2 października 2017

Mistrzowski Rok Akademicki 2017/2018 ROZPOCZĘTY !!!

Dwa złote i jeden brązowy medal w Mistrzostwach Polski Akademickich Związków Sportowych w Boksie Olimpijskim Kobiet i Mężczyzn 20017.

Mistrzostwa  zostały rozegrane w Trzciance w dniach 27-30.09.2017 r.
W Akademickich Mistrzostwach Polski wzięły udział trzy zawodniczki Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra, które podczas tej imprezy reprezentowały Uniwersytet Zielonogórski.

Brązowy medal zdobyła Paulina Leśniak, która stoczyła drugą walkę podczas tych mistrzostw w swoim życiu z bardziej doświadczoną zawodniczką KS Skorpion Szczecin Katarzyną Szarańską. Paulina uległa na punkty przeciwniczce, z którą rywalizowała w kategorii wagowej -64 kg.

Złoty medal zdobyła Adriana Marczewska w -51 kg, która nie dała żadnych szans już w pierwszej rundzie walki finałowej przeciwniczce z KS Skorpion Szczecin Weronice Lichaczewskiej. Szczecinianka została poddana przez sekundanta - werdykt AB 1.

Złoty medal zdobyła Kinga Szlachcic, która wysoko i zdecydowanie pokonała w walce finałowej Barbarę Grabowską w -57 kg. Werdykt sędziowski był jednogłośny na korzyść Kingi Szlachcic.

Paulina Leśniak jest studentką Uniwersytetu Zielonogórskiego studiującą filologię angielską na wydziale Humanistycznym.
Złote medalistki Mistrzostw Adriana i Kinga rozpoczynają w październiku 2017 r. dalszą edukację na Uniwersytecie Zielonogórskim w celu uzyskania tytułu magistra z wychowania fizycznego. W bieżącym roku ukończyły studia licencjackie na tym samym kierunku zdobywając w swojej karierze naukowej wyższe wykształcenie.

2017, Adriana Marczewska, AZS, boks, boks olimpijski, Kinga Szlachcic, Paulina Leśniak, PZB, Trzcianka, Uniwersytet Zielonogórski