wtorek, 12 września 2017

Emilia Czerwińska przed MFC 12 w Zielonej Górze

Dnia 16.09.2017 r. Emilia Czerwińska stoczy walkę zawodową podczas XII edycji Gali Sportów Walki MFC a jej przeciwniczką będzie Niemka Michaela Michl. Walka została zakontraktowana na 3 rundy po 3 minuty w wersji K-1.

Mała relacja zdjęciowa z treningu medialnego przed Galą Makowski Fight Night 12, który odbył się na stadionie żużlowym w Zielonej Górze.

Zapraszamy na wydarzenie! To już w tę sobotę!

Gala rozpoczyna się o godzinie o godzinie 19 na ulicy Sulechowskiej w hali CRS Zielona Góra.

MFC 12, Tomasz Makowski, sporty walki, Szmajda, Jędrzejczyk, Czerwińska, Bodnar, kickboxing, K-1, Zielona Góra, Sulechowska, CRS

MFC 12, Zielona Góra, Tomasz Makowski, sporty walki, Szmajda, Jędrzejczyk, Czerwińska, Bodnar, kickboxing, K-1, Zielona Góra, Sulechowska, CRS

poniedziałek, 11 września 2017

MMŚ w Boksie Kobiet - Gliwice 2017

W dniach 5-9.09.2017 r. w Gliwicach zostały rozegrane XII Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Boksie.

Do turnieju przystąpiły zawodniczki z 20 państw w rekordowej liczbie 215 pań wśród, których znajdowały się medalistki Mistrzostw Europy, Świata oraz Olimpiady.

Udział w zawodach wzięły dwie zawodniczki Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra w osobach Adriany Marczewskiej i Kingi Szlachcic.

Adriana Marczewska rywalizowała w -48 kg. W pierwszym pojedynku uległa na punkty zawodniczce PIN Meng-Chin z  Chińskiej Tajpej, która wygrała cały turniej zdobywając złoty medal w Gliwicach.

Kinga Szlachcic rywalizowała w -57 kg. W pierwszym pojedynku pokonała Angielkę Raven Chapman 5:0. W walce ćwierćfinałowej pokonała wynikiem 4:1 Anetę Rygielską z KS Pomorzanin Toruń. W półfinale rękawice skrzyżowała z Sandrą Kruk pokonując ją werdyktem sędziowskim 3:2.
Walkę finałową Kinga Szlachcic stoczyła z  z Huang Hsiao-Wen z Chińskiego Tajpej. Z naszej perspektywy Kinga nie przegrała żadnej rundy. Wypunktowała słabszą od siebie fizycznie zawodniczkę, która dysponowała w tej walce mało precyzyjnymi atakami, które nie były w stanie zbudować przewagi punktowej nad ilością celnych ciosów Kingi Szlachcic.
Sędziowie orzekli wynik korzystny dla zawodniczki z Tajpej 4:1.
Może taki prezent ma zachęcić przybyszów z odległych zakątków Azji do regularnych przyjazdów w przyszłych latach na turnieje w Europie...
Kinga Szlachcic pokazała wspaniałe umiejętności bokserskie i znakomitą dyspozycję psychofizyczną. Bardzo dobrze rozegrała cztery pojedynki z różnymi wymagającymi zawodniczkami. Do Zielonej Góry przywiozła srebrny medal.

Kinga Szlachcic, Adriana Marczewska, Śląsk, Mistrzostwa Kobiet w Boksie, Międzynarodowe, Boks Kobiet, Polska, PZB, AIBA, Bogumił Połoński

poniedziałek, 14 sierpnia 2017

Medal na Mistrzostwach Unii Europejskiej Kobiet w Boksie !

Adriana Marczewska i Kinga Szlachcic reprezentowały Polskę razem z całą Kadrą Narodową na Mistrzostwach Unii Europejskiej Kobiet w Boksie.

Duży sukces odniosła ADRIANA MARCZEWSKA, która rywalizowała w - 48 kg i z Mistrzostw przywiozła brązowy medal. Adriana stoczyła dwa pojedynki. W pierwszej walce pokonała reprezentantkę Niemiec MARIE MACIEJEWSKI jednogłośną decyzją sędziów. W walce półfinałowej zmierzyła się z Bułgarką i późniejszą Mistrzynią Unii Europejskiej ASENOVĄ SEVDĄ YULIYANOVĄ której uległa na punkty.

Medal Adriany Marczewskiej to pierwszy tak duży sukces w historii zielonogórskiego boksu.

KINGA SZLACHCIC w pierwszym swoim pojedynku uległa na punkty 4:1 doświadczonej i utytułowanej Irlandce KELLIE ANNE HARRINGTON, która zdobyła Wicemistrzostwo na Mistrzostwach Unii Europejskiej Kobiet w Boksie.

Zawody zostały rozegrane w dniach 4-12.08.2017 r. we Włoszech w miejscowości Cascia.

Obie nasze pięściarki startowały po raz pierwszy w tak prestiżowej bokserskiej imprezie Międzynarodowej.

EUBC European Union Women’s Boxing Championships, boks kobiet, EUBC, PZB, Brachole, Kinga Szlachcic, Adriana Marczewska, Cascia, Włochy, medal,